Buy-Side rampy do wdrożenia chmury do zarządzania danymi

Główna » Technologia » Buy-Side rampy do wdrożenia chmury do zarządzania danymi
Wysłany przez:
przyjęcie danych

Podmioty zarządzające aktywami z siedzibą w Europie i Ameryce Północnej coraz częściej poszukują technologii chmurowych w celu zarządzania najeźdźcami danych, zgodnie z ankietą z IHS Markit.  

IHS Markit badań, prowadzonych przez WBR Insights, z 100 buy-Side przedstawicieli z $10-100 miliardów dolarów w aktywa w ramach zarządzania stwierdził, że chmura przyjęcia osiągnął punkt zwrotny na buy-Side, z 80% firm stwierdzające będą korzystać z chmury do zarządzania danymi do końca 2020.

Wyniki wykazały, że 52% firm inwestycyjnych używa obecnie chmury do zarządzania danymi, a kolejne 28% planuje migrację zarządzania danymi do chmury w ciągu najbliższych 18 miesięcy. Prawie połowa firm potwierdziła również, że przedstawiła plany utworzenia hurtowni danych w ciągu dwóch lat, ponieważ buy-Side nadal zarządza wymogami sprawozdawczości regulacyjnej.

“Wyniki ankiety pokazują, że osiągnęliśmy punkt zwrotny dla chmury przyjęcia wśród buy strony, jak szybko staje się domyślnym rozwiązaniem dla firm z $10-100 miliardów dolarów AUM”, powiedział Andrew Eisen, globalny szef EDM i thinkFolio w IHS Markit.

“Firmy powołują się na zdolność do odciążania obciążeń administracyjnych (42%) największą zaletą przejścia do chmury. Nie jest więc zaskoczeniem, że respondenci widzą najwięcej wartości w przenoszeniu zarządzania aplikacjami do chmury. To stwierdzenie odzwierciedla również sposób, w jaki myślenie wokół chmury ewoluowało poza infrastrukturę. “

Badania przeprowadzone przez IHS Markit wykazały również, że zmiany w sposobie przechowywania, struktury i agregacji danych przez zarządzających aktywami, z 39% przy użyciu wielu marts i arkusze kalkulacyjne. Przejrzystość danych jest również wyzwaniem dla firm wykorzystujących dane do podejmowania decyzji, sprawozdawczości, zgodności z przepisami i komunikacji.

“Ponieważ firmy przyjmują bardziej złożone modele operacyjne w odpowiedzi na te zagadnienia, wielu zdaje sobie sprawę, że nie jest zrównoważony, aby polegać na różnych systemach i arkuszach kalkulacyjnych do zarządzania danymi; te rodzaje Set-up nigdy nie dostarczy kompleksowego, zaufanego widoku działalności firmy i wydajności. W rezultacie instytucje buy-Side inwestują w najnowszą technologię zarządzania danymi, aby dostarczać terminowe, wiarygodne, dokładne i spójne dane “, stwierdził Eisen.