Citi i Bank of America łączą siły, aby zbudować platformę handlową o stałym dochodzie

Główna » Sprzedaj stronę » Citi i Bank of America łączą siły, aby zbudować platformę handlową o stałym dochodzie
Wysłany przez:
forex-generator

Citi i Bank of America łączą siły, aby zbudować platformę handlową o stałym dochodzieUS rywali bankowości inwestycyjnej Citi i Bank of America połączyły siły, aby opracować i zbudować nową platformę danych i handlu dla rynków o stałym dochodzie.

Oba banki potwierdziły plany opracowania nowej generacji platformy handlu wieloma dealerami oraz danych i analiz dla zorganizowanych rynków kredytów i zabezpieczeń bazowych. Jest obecnie w fazie testów i ma zostać uruchomiony jeszcze w tym roku.

Platforma będzie początkowo wspierać zobowiązania z tytułu pożyczek dodatkowych (CLO) i pożyczki konsorcjalne, ponieważ obie instytucje mają nadzieję sprostać wyzwaniom na obu rynkach dla brokerów-dealerów i klientów po stronie kupna wokół płynności i kosztów transakcyjnych.

Z naciskiem na rozwój nowoczesnych technologii i przyspieszenie czasu na rynku nowych produktów, Citi i Bank of America powiedział, że wdrożyli niski kod metodologii budowy pierwszych protokołów clo BWICS (oferta chciał w konkurencji) i dopasowywania kredytów.

“Platforma nie tylko przyczyni się do zwiększenia wydajności operacyjnej i przejrzystości, wierzymy, że zmieni to, jak przemysł obecnie handluje na tych rynkach i ostatecznie doprowadzi do większej płynności i udziału w rynku”, powiedział David Trepanier, szef ustrukturyzowanych produktów dla globalnego kredytu w Bank of America.

Citi wspiera projekt poprzez grupę Spread Product Investment Technologies (SPRINT) w ramach inicjatywy inwestycyjnej banku FinTech.

Brian Bejile, szef handlu portfelem kredytowym i e-handlu pożyczkami i CLO w Citi, powiedział, że wraz z przyspieszeniem rynków o stałym dochodzie, współpraca z Bank of America pomoże doprowadzić do zmiany.

“[Platforma] zbuduje bardziej dostępny, przyjazny dla użytkownika rynek danych i analiz stron trzecich i połączy handel i zużycie danych na tych rynkach na jednej platformie z bezproblemowym doświadczeniem użytkownika”, dodał.

Post pojawił się jako pierwszy na HANDLU.