Citibank powołuje nowego dyrektora zarządzającego dla biznesu ICG 

Główna » Rozporządzenie » Citibank powołuje nowego dyrektora zarządzającego dla biznesu ICG 
Wysłany przez:
forex-generator

Citibank wyznaczył Silas Findley jako nowy dyrektor zarządzający dla grupy klientów instytucjonalnych (ICG), jak bank próbuje przejść od kilku działań regulacyjnych egzekwowania. 

Zgodnie z wewnętrzną notatką Piyush Agrawal, dyrektor operacyjny (COO) Citi, zastępuje Christine Maye, która przejęła nową odpowiedzialność w chief administrative officer (CAO) Office. Findley będzie nadal z siedzibą w Londynie i będzie raportować Agrawal.  

“Jako dyrektor zarządzający CBNA ICG, Silas będzie współpracować z Citibank Senior Officers i zarządzania ICG do priorytetów i poprawy środowiska kontroli Banku, i zapewnić solidne zarządzanie i nadzór nad działaniami ICG poprzez udział w kluczowych komitetów zarządzających CBNA”, powiedział Agrawal w nocie. 

Findley przejmuje nową rolę po 13 latach pracy w amerykańskim banku, ostatnio pełniąc funkcję globalnego szefa zatwierdzania nowych produktów i szefa strategii i rozwoju biznesu w EMEA dla globalnych produktów rozprzestrzeniania się (GSP).

W tej roli był odpowiedzialny za nadzór i zatwierdzanie nowych greenlights produktu w celu przyspieszenia możliwości wpływowych, zarządzanych projektów dla biznesu, w tym MiFID II i Brexit, i poprowadził zaangażowanie GSP w EMEA z zewnętrznych platform handlowych, infrastruktury rynkowej i organizacji handlowych.  

Służył również przez trzy lata jako szef EMEA kontraktów terminowych, rozliczeń i zabezpieczeń, a ponad rok jako szef EMEA rozliczeń OTC. 

Powołanie przychodzi, gdy amerykański bank chce wzmocnić swoją kontrolę wewnętrzną po otrzymaniu serii kar od globalnych organów regulacyjnych w ciągu ostatniego roku.  

W październiku Citi został uderzony grzywną w wysokości 400 milionów dolarów za nieuprawnienie “długotrwałych braków” w swoich systemach ryzyka i kontroli i kazano jej uaktualnić swoje procesy i technologię.  

Bank został również ukarany grzywną 4,5 milionów dolarów we wrześniu przez US Commodity Futures Trading Commission (CFTC) po znanej wada projektu systemu zobaczył miliony plików audio przedsiębiorcy usunięte, pomimo tego, że niektóre z tych plików zostały wezwane przez amerykańskiego nadzorującego instrumenty pochodne, a w listopadzie ubiegłego roku Citi został ukarany grzywną w wysokości 44 milionów funtów przez Bank Anglii za przedłożenie niekompletnych i niedokładnych informacji regulacyjnych w latach 2014-2018.

Post Citibank powołuje nowego dyrektora zarządzającego dla biznesu ICG pojawił pierwszy na HANDLU.