Europejski Urząd ds. Papierów Wartościowych i Rynków (ESMA), regulator rynków papierów wartościowych UE, zaktualizował swoje pytania i strukturę rynku MIFID II i MiFIR, aby zapewnić bardziej szczegółowe informacje na temat różnych elementów handlu algorytmicznego, szczególnie w kwestiach związanych z automatycznym zarządzaniem zamówieniami i systemy stron trzecich.
Wyjaśnione w połowie lipca pierwsza aktualizacja potwierdza, że zamówienia wykonane poprzez funkcje handlowe, które oferują automatyczne zarządzanie zamówieniem, rzeczywiście kwalifikują się jako handel algorytmiczny.
Jak określono w art. 4 MiFID II, “Handel algorytmiczny” oznacza “handel instrumentami finansowymi, w których algorytm komputerowy automatycznie określa indywidualne parametry zamówień, takie jak rozpoczęcie zamówienia, terminu, ceny lub ilości zamówienia lub w jaki sposób Aby zarządzać zamówieniem po jego złożeniu, z ograniczoną lub żadną interwencją człowieka. ”
To oznacza Zamówienia, które są wykonywane poprzez funkcjonalność, które (dodatkowo do zamówień routingu do miejsc handlowych) oferują zautomatyzowane zarządzanie zamówieniem (np. Automatyczne przekierowanie niewykonanych części takich zamówień do innych miejsc lub zleceń krojenia przed wykonaniem) są zgodne z zakresem MiFID II Definicja.
“Takie funkcje różnią się od automatycznych systemów routingu zamówień, ponieważ te ostatnie tylko określają miejsce handlowe (lub miejsca handlowe), do którego zamówienie musi zostać wysłane bez zmiany parametru zamówienia”, wyjaśnia ESMA. “Przeciwnie , handel algorytmiczny obejmuje zarówno automatyczne wytwarzanie zamówień, jak i optymalizację procesów wydania zamówienia (np. Krojenia zamówień) za pomocą zautomatyzowanych środków. ”
“Firmy handlujące z tymi funkcjami należy uznać za zaangażowane w handel algorytmiczną, a zatem muszą być zgodne z odpowiednimi regulacjami wymagania.”
Wytyczne potwierdzają, że firmy handlujące przez te funkcje należy uznać za zaangażowane w handel algorytmiczną, a zatem muszą przestrzegać odpowiednich wymagań regulacyjnych (znalezionych w art. 17 MiFID II i RTS 6). Ponadto pytania i zgodnie z tym, w jaki sposób firmy powinny zapewnić zgodność podczas korzystania z systemów stron trzecich, które oferują funkcje handlowe algorytmiczne. “Gdy firmy korzystają z systemów stron trzecich oferujących funkcje handlowe algorytmiczne, są one ostatecznie odpowiedzialne za zgodność z odpowiednimi wymaganiami”, potwierdza ESMA.
“, brakuje jednak bezpośredniej kontroli nad systemem, jego działaniu i wdrożonych algorytmów, te firmy może nie być w stanie zapewnić spełnienia wszystkich wymagań. ”
W takich przypadkach firmy mogą zapewnić zgodność z wszelkimi wymogami technicznymi Nie można tego inaczej spełnić, poprzez ustalenia umowne z dostawcą systemu.
Post ESMA aktualizuje wytyczne dotyczące handlu algorytmicznego, pojawiły się pierwsze w handlu.
0 Comments