EuroCCP, aby wyczyścić europejskie fundusze ETF dla Tradeweb

EuroCCP

Tradeweb chce usprawnić przepływy pracy po handlu dla klientów i pomóc firmom spełnić nadchodzące wymagania CSDR.

Elektroniczny specjalista handlowy Tradeweb utworzył Sojusz z udziałami rozliczeń EuroCCP, aby ułatwić centralne rozliczanie kontrahentów z funduszy giełdowych (ETF).

Tradeweb powiedział, że partnerstwo pomoże swoim europejskim klientom usprawnić procesy rozliczeniowe i zminimalizować koszty poprzez margines wstępny i kompensację ekspozycji, z przejrzystością wokół handlu ETF przez mechanizm obrotu wnioskiem o ofertę (RFQ).

“Oferując naszym klientom możliwość centralnego czyszczenia europejskich transakcji ETF, zwiększamy przepływ pracy RFQ, wprowadzając nowy proces pohandlowy, aby pomóc inwestorom w zminimalizowaniu niepowodzenia rozrachunku i poprawić efektywność”, powiedział Enrico Bruni, szef Europy i Azji firmy Tradeweb. “Jako lider na rynku ETF, pozostajemy w pełni zaangażowani w innowacyjne rozwiązania klienckie i cieszymy się z tej nowej inicjatywy.”

Jason Warr, szef światowych rynków w BlackRock iShares, również stwierdził, że wprowadzenie rozliczeń centralnego kontrahenta na platformie RFQ ETF Tradeweb jest ważnym ulepszeniem struktury rynku, w zakresie poprawy rozliczeń, rozliczenia i użyteczność funduszy ETF.

Tradeweb dodał, że ma na celu pomóc klientom poruszać się po nowych przepisów w ramach Europejskiego centralnego rozporządzenia w sprawie depozytów papierów wartościowych (CSDR), w którym uczestnicy rynku będą podlegać procedurom dyscypliny rozrachunku, takich jak rozliczenie nie i obowiązkowe buy-in.

“Nasze partnerstwo z Tradeweb pozwala nam rozszerzyć naszą działalność rozliczeniowe ETF, dostarczając nową i innowacyjną usługę dla klientów, która pomaga im lepiej zarządzać kosztami i ryzykiem handlowania tą klasą aktywów”, powiedział Cécile Nagel, CEO EuroCCP.

Tradeweb założył europejską platformę ETF w 2012, a następnie uruchomiła wersję USA w 2016. W sierpniu tego roku, lipca wielkości handlu europejskich funduszy ETF wzrosła o 52% rok do roku, z rekordem $1 500 000 000 obrocie na dzień.

Wysłany przez: Anton Sergeev