FCA zapewnia „pragmatyczne podejście” do stosowania MiFID

Główna » Rozporządzenie » FCA zapewnia „pragmatyczne podejście” do stosowania MiFID
Wysłany przez:
Mifid

Przedsiębiorstwa zostały wezwane przez FCA do podjęcia rozsądnych kroków w celu przygotowania się do wymogów w zakresie sprawozdawczości po Brexit MiFID i EMIR.

BRYTYJSKI Watchdog finansowy powiedział, że podejmie “pragmatyczne” podejście do nadzoru sprawozdawczości transakcji MiFID i wymogów sprawozdawczości handlowej EMIR po pojawieniu się Brexit.

W oświadczeniu dostarczającego uczestnikom rynku aktualizację na temat najnowszych oczekiwań dla przedsiębiorstw przed dniem 31 października przez organ nadzoru finansowego (FCA), regulator nakreślił kroki, jakie firmy powinny przygotować na rzecz Brexit i ewentualne wyjście z umowy.

“W tym czasie firmy powinny podjąć rozsądne kroki, aby być przygotowanym do przestrzegania post-Exit transakcji MiFID sprawozdawczości i wymogów sprawozdawczości handlowej EMIR. FCA podejmie proporcjonalne i pragmatyczne podejście do nadzorowania sprawozdawczości około dzień wyjazdu “, powiedział FCA.

W przypadku raportowania transakcji MiFID, FCA dodał, że przedsiębiorstwa, które nie są w stanie w pełni spełnić wymogów w czasie Brexit, będą musiały wycofać brakujące, niekompletne lub niedokładne transakcje.

W przypadku sprawozdawczości w handlu EMIR repozytoria transakcji zarejestrowane w FCA muszą być gotowe do otrzymywania raportów i dzielić się z władzami Zjednoczonego Królestwa, a przedsiębiorstwa zgłaszających w ramach rozporządzenia EMIR powinny zapewnić sprawozdania z transakcji pochodnych zawartych, zakończonych i/lub zmodyfikowanych w dniu 30 i 31 października, które nie mogą być zgłoszone przed tą datą, są zgłaszane do repozytorium transakcji zarejestrowanych przez FCA nie później niż dnia 4 listopada.

“FCA przygotowuje się do zapewnienia brytyjskich usług finansowych są dobrze rozmieszczone, jeśli Wielka Brytania pozostawia bez porozumienia. Dzisiaj, mamy określone kroki niektóre firmy muszą podjąć-ważne jest, aby firmy są tak przygotowane, jak to możliwe, jeśli nie ma wyjścia z transakcji, i że są świadomi tego, co trzeba zrobić, “Nausicaa Delfas, dyrektor wykonawczy dla International w FCA Skomentował.