Giełda w Hongkongu wyprzedza CME Group jako najcenniejszą giełdę na świecie

Główna » Systemy obrotu » Giełda w Hongkongu wyprzedza CME Group jako najcenniejszą giełdę na świecie
Wysłany przez:
forex-generator

Giełda w Hongkongu wyprzedza CME Group jako najcenniejszą giełdę na świecie

Akcji Giełd i Clearing w Hongkongu (HKEX) wzrosła w ostatnich tygodniach 2020 r., ustanawiając go jako największy na świecie bourse pod względem wartości rynkowej. 

Wiadomości – po raz pierwszy zgłoszone przez South China Morning Post – przychodzi po napięciach między Pekinem a Waszyngtonem, które mogą prowadzić do wtórnych aukcji amerykańskich chińskich firm technologicznych. Tymczasem działalność Stock-Connect wzrosła w świetle ograniczeń kwotowych, jak Chiny chce otworzyć swój rynek dalej do inwestorów zagranicznych. Według danych Bloomberga, akcje HKEX wzrosły do 58,29 USD, co przyniosło jej całkowitą wartość do nieco ponad 73,6 mld USD. Grupa CME pozostaje drugim co do wielkości operatorem giełdowym z kapitalizacją rynkową w wysokości 71 mld USD, podczas gdy Intercontinental Exchange (ICE) nie jest zbyt daleko w tyle za 65 mld USD. 

Wiadomość pojawia się w czasie, gdy HKEX szuka nowego dyrektora generalnego z Charles Li pozostawiając w dniu 31 grudnia po jego kontrakt wygasł w maju. 

Długoletni szef poprowadził HKEX przez trwały okres wzrostu i przeszedł ster do Calvin Tai, współprzewodniczący giełdy i dyrektor operacyjny, który przejmie obowiązki do czasu zastąpienia Li jest zatrudniony. 

Nowy dyrektor generalny będzie musiał przezwyciężyć obecną przepaść między Pekinem a Waszyngtonem. Ostatnio chińskie firmy handlujące w USA zmagały się z rosnącą presją ze strony Waszyngtonu w ramach holdingu zagranicznego Ustawy o rozliczaniu spółek, która wymaga od nich dzielenia się wynikami audytu z amerykańskimi organami regulacyjnymi w celu dokonania przeglądu. 

Po hongkońskiej giełdzie wyprzedza CME Group jako najcenniejszy bourse na świecie pojawił się pierwszy na HANDLU.