HKEX czyści pierwsze swapy HONIA przez OTC Clear

forex-generator

HKEX czyści pierwsze swapy HONIA przez OTC ClearHong Kong Exchanges and Clearing’s (HKEX) centralny kontrahent (CCP) OTC Clear rozliczył pierwsze kontrakty na swapy stóp procentowych w dolarach hongkońskich porównywane ze stopą referencyjną HONIA.

Grupa wymiany powiedział, że pierwszy centralnie rozliczane HONIA (Hong Kong Dollar Overnight Index Average) swap był między Bank of China w Hong Kongu i Hongkongu i Shanghai Banking Corp.

“Jesteśmy bardzo podekscytowani świadczeniem usług rozliczeniowych na rzecz dolara hongkońskiego bez ryzyka swap stopy, ponieważ wspieramy rozwój rynku instrumentów pochodnych opartych na HONIA i promujemy przyjęcie HONIA w branży finansowej. OTC Clear będzie kontynuować prace nad zapewnieniem szybkiego przejścia na nowe wolne od ryzyka stopy referencyjne dla członków rozliczających”, powiedział Calvin Tai, współprzewodniczący i dyrektor operacyjny w HKEX.

HONIA jest alternatywnym punktem odniesienia dla Hong Kong Interbank Offered Rate (HIBOR). Kluczowe londyńskie międzybankowe stopy procentowe (LIBOR) mają zostać wycofane do końca 2021 r., a globalne wysiłki na rzecz przyjęcia nowych wskaźników stóp procentowych są już w toku. Obecnie jednak nie planuje likwidacji HIBOR.

HKEX dodał, że OTC Clear poczyniła kroki w celu wspierania firm migrujących z HIBOR do honia oparte na handlu instrumentami pochodnymi, z nową metodologią proxy dla nowego wskaźnika, który CCP rozpocznie jeszcze w tym miesiącu.

“Jako jeden z głównych międzynarodowych centrów finansowych, Hong Kong prowadzi reformę IBOR z innymi dużymi centrami finansowymi”, powiedział Tony Wang, dyrektor generalny rynków globalnych w Bank of China w Hongkongu. “Uruchomienie HONIA dodatkowo zwiększa wiarygodność wskaźników stóp procentowych.”

Szef HSBC w Greater China, Asia Pacific dla rynków światowych, Justin Chan, również z zadowoleniem przyjął rozpoczęcie rozliczeń dla produktów opartych na HONIA stóp procentowych przez OTC Clear HKEX, stwierdzając, że instytucja będzie aktywnie wspierać przyjęcie rynku honia i honia produktów opartych.

W zeszłym miesiącu HSBC wprowadził usługi rozliczania klientów za pośrednictwem OTC Clear. HKEX potwierdził, że rozliczył pierwszą transakcję na usługi rozliczeniowe dla klientów za pośrednictwem kontrahenta centralnego (CCP), przy czym HSBC działał jako broker rozliczeniowy dla Chong Hing Bank.

Post HKEX czyści pierwsze swapy HONIA przez OTC Clear pojawił się pierwszy na HANDLU.