HSBC, Societe Generale, BNY Mellon i inni ukarani $6 000 000 za naruszenie swapów

Główna » Sprzedaj stronę » HSBC, Societe Generale, BNY Mellon i inni ukarani $6 000 000 za naruszenie swapów
Wysłany przez:
Hsbc

CFTC USA również ukarany NatWest Markets, PNC Bank i Northern Trust do zgłaszania i zarządzania ryzykiem awarie regulacji.

Sześć głównych instytucji finansowych zapłaci w sumie $6 000 000 do rozliczenia opłat z Watchdog amerykańskich instrumentów pochodnych dla różnych naruszeń związanych z handlem swapy i sprawozdawczości.

AMERYKAŃSKICH towarów Futures Trading Commission (CFTC) powiedział w oświadczeniu, że HSBC, Societe Generale, Northern Trust, NatWest Markets, BNY Mellon i PNC Bank miały być wydane zlecenia na nieprawidłowości regulacyjnych.

Societe Generale i Northern Trust zostały również oskarżone o brak nadzoru obowiązków sprawozdawczych, podczas gdy HSBC stał się pierwszą instytucją CFTC wniosła skargę na naruszenie swap-dealer przepisów zarządzania ryzykiem.

“Dokładna sprawozdawczość jest niezbędna do skutecznego wypełniania funkcji regulacyjnych CFTC, w tym znaczących programów nadzoru i egzekwowania”, powiedział dyrektor CFTC egzekwowania James McDonald. “Jak pokazują te działania, CFTC będzie nadal energicznie egzekwować wymogi sprawozdawcze. CFTC podejmie również odpowiednie działania w przypadku wystąpienia nieprawidłowości w sprawozdawczości w wyniku poważnych uchybień nadzorczych. “

HSBC zapłaci $650 000 za nieprzestrzeganie odpowiednich systemów zarządzania ryzykiem w odniesieniu do transakcji swapowych, a Societe Generale zapłaci $2 500 000 za naruszenie obowiązku zgłaszania danych swap. W tym samym czasie, Northern Trust, NatWest Markets i BNY Mellon i PNC Bank zapłaci $1 000 000, $850 000, $750 000 i $300 000 odpowiednio do wymiany dystrybutorów błędów raportowania.

Komentując dalsze działania HSBC, McDonald dodał, że przepisy CFTC dotyczące zarządzania ryzykiem swap-dealer zostały opracowane w celu monitorowania i regulowania ryzyka systemowego, które jest powszechne na rynku swapów.

“W centrum tych przepisów jest wymóg, że dealerzy swap oddzielnie uważają ryzyka unikalne dla swapy jako klasę aktywów, oddzielone od innych firm”, powiedział. “Jest to pierwsza akcja, którą CFTC wniosła w odniesieniu do naruszeń tych przepisów dotyczących zarządzania ryzykiem w ramach wymiany krupierów, a Komisja będzie nadal koncentrować się na egzekwowaniu tych krytycznych wymogów”.