ICE Benchmark Administration do konsultacji w sprawie likcenu publikacji Libor  

Główna » Rozporządzenie » ICE Benchmark Administration do konsultacji w sprawie likcenu publikacji Libor  
Wysłany przez:
forex-generator

ICE Benchmark Administration (IBA) ujawniła plany konsultacji w sprawie zamiaru zaprzestania publikacji większości stóp procentowych Libor po dniu 31 grudnia 2021 r.

W oświadczeniu, IBA powiedział, że konsultacje będą omawiać jego ewentualne gołąb publikacji dla funta szterlinga, euro, franka szwajcarskiego i japońskiego jena ustawienia Libor po grudniu przyszłego roku.

IBA dodał, że dyskusje z Wielkiej Brytanii Financial Conduct Authority (FCA) i innych oficjalnych organów sektora i banków panelowych są w toku w odniesieniu do przyszłości dolara amerykańskiego Libor.

“IBA oczekuje, że będzie w stanie dokonać dalszych ogłoszeń dotyczących LIBOR USD po zakończeniu procesu dyskusji. Nie ma pewności ani gwarancji, że IBA będzie mogła opublikować żadnych ustawień LIBOR w USD po 31 grudnia 2021 r.” IBA powiedział

FCA potwierdziła w lipcu 2017 r., że nie będzie już wspierać banków korzystających z Liboru po 31 grudnia 2021 r., po latach kontrowersji i zarzutów, że benchmark został zmanipulowany. Około 20 dużych banków zostało uwikłanych w dochodzenia lub ukaranych grzywną za fałszowanie Liboru.

Uczestnicy rynku w całym łańcuchu wartości rozpoczęli przejście na alternatywne wskaźniki SONIA i SOFR. W sierpniu Eurex rozliczył swoje pierwsze swapy SOFR z JP Morgan i LBBW.

Podobnie we wrześniu LCH zarejestrowało swój pierwszy swap walutowy SONIA/SOFR pomiędzy Bank of America a Lloyds Bank. Niedawno w październiku ICE przedstawił plany wprowadzenia opcji SONIA za pośrednictwem ICE Futures Europe jeszcze w tym roku.

Wcześniej w tym miesiącu, pierwszy elektroniczny SOFR kontra EFFR kompresji swap podstawy została wykonana za pośrednictwem narzędzia bloomberga handlu listy na cme grupy.

Post ICE Benchmark Administration do konsultacji w sprawie ykamentowania publikacji Libor pojawił się jako pierwszy na HANDLU.