ICE zamyka nabycie BAML wskaźniki zmienności dochodów stałych

Główna » Systemy obrotu » ICE zamyka nabycie BAML wskaźniki zmienności dochodów stałych
Wysłany przez:
Lodu

ICE potwierdził plany nabycia indeksu MOVE z banku Ameryki Merrill Lynch w sierpniu tego roku.

Operator wymiany ICE zakończył nabycie pakietu Bank of America Merrill Lynch w USA stałe wskaźniki zmienności dochodów.

Umowa zawiera indeks Merrill Lynch Option zmienności szacunki (MOVE), często określane jako “VIX dla obligacji”, i towarzyszących stałych wskaźników zmienności dochodów, które staną się teraz częścią działalności ICE Data Services.

Bank of America Merrill Lynch w ruchu indeks mierzy zmienność stóp procentowych w USA przez śledzenie ruchu w Stanach Zjednoczonych skarbu wydajność zmienność cen bieżących jednego miesiąca bez recepty (OTC) opcje na 2-letni, 5-letni, 10-letni i 30-rok Skarbu Państwa. Powiązane indeksy śledzą różne Wygasanie opcji i ogólną zmienność rynku swapu stóp procentowych w USA.

“Przez jego projekt, MOVE ma unikalną zdolność do zapewnienia sygnału do zmiany nastrojów ryzyka na rynkach stałych dochodów,” Harley Bassman, który stworzył indeks MOVE w 1990, skomentował w czasie transakcji z ICE został ogłoszony. “Chociaż nie nazywałbym tego predykcyjnego w izolacji, rzadko jest przypadek, gdy jednocześnie niski ruch, płaskie krzywej dochodowości i mocno korporacyjnych spreadów nie wkrótce po uciążliwych warunkach rynkowych.”

Lynn Martin, dyrektor operacyjny i prezes ICE Data Services, dodał, że zdolność MOVE do zwięźle zmierzyć nastroje na rynku obligacji pozwoli ICE odgrywać kluczową rolę w pomaganiu swoim klientom zarządzać ryzykiem.

W 2017, ICE nabył również Bank of America Merrill Lynch na globalne badania stałe wskaźniki dochodu, drugi najczęściej używanych indeksów stałych dochodów przez aktywa w zarządzaniu globalnie w czasie. ICE Data Services oświadczyła, że transakcja, którą indeksy zapewniłyby klientom grupy giełdowych jeszcze większym wyborem.