Krótka sprzedaż jest ograniczona w Europie z powodu pandemii koronawirus

Główna » Rozporządzenie » Krótka sprzedaż jest ograniczona w Europie z powodu pandemii koronawirus
Wysłany przez:
forex-generator

Krótka sprzedaż jest ograniczona w Europie z powodu коронавируса pandemii finansowe regulatory w Europie już wykonane ruchy, aby tymczasowo ograniczyć się do krótkiej sprzedaży niektórych akcji już po raz drugi w mniej niż tydzień, jak epidemia коронавируса nadal uchwycić rynki.

w odpowiedzi na niedawne i znaczny spadek na rynkach akcji w Europie, władze w Hiszpanii, Włoszech, Francji i wielkiej Brytanii wszystkie nałożone bany na tworzenie lub zwiększanie pozycji krótkich w niektórych papierów.

organizacji autorité de marsze finansiści we Francji, przez financial conduct authority w wielkiej Brytanii i we Włoszech pełnomocnik muzeum Narodowe w Le statutowej działalności e la Borsa, wszystkie podjęte działania już dziś, aby narzucić jeden dzień zakaz krótkiej sprzedaży akcji europejskich najbardziej dotkniętych ostatnich cen rynkowych.

w Hiszpanii del Mercado de Valores podjął decyzję zakazania krótkiej sprzedaży w języku hiszpańskim akcji w ciągu jednego miesiąca od dnia dzisiejszego. Zakaz może zostać przedłużony, jeśli jest to konieczne, ale również mogą być usunięte do jednego miesiąca okresu.

na krótką sprzedaż, była ryzykowna, ale zyskownych strategii handlowej, głównie stosowane są fundusze hedgingowe, to zakład, że cena akcji spadnie. Krótki sprzedawców brać i sprzedawać akcje, zanim szukać, aby uzyskać zysk i kupić go później z powrotem za mniejsze pieniądze. W 2008 roku podczas światowego kryzysu finansowego, regulatory na całym świecie mają podobne kroki, aby uniemożliwić krótkiej sprzedaży akcji, w związku z obawami strategii handlowej pogorszyć gwałtowny spadek cen akcji.

wcześniej w tym tygodniu, Europejska organizacja komisji papierów wartościowych i rynków (fontanna esma) zażądali więcej informacji od funduszy hedgingowych stawek w odniesieniu do zapasów, poprzez zmniejszenie progu, przy którym inwestorzy muszą się tłumaczyć przed krajowymi regulatorami na krótkie pozycje na sprzedaż. Esma mówią, że ten krok został zrobiony pod “wyjątkowych okoliczności”, związanych z trwającej pandemii коронавируса.

“środek ten może wspierać bardziej rygorystyczne środki, w razie potrzeby, w celu zapewnienia skutecznego funkcjonowania rynków UE, stabilności finansowej i ochrony inwestorów” Esma dodał. “Esma uważa, że w obecnych warunkach stanowią poważne zagrożenie dla zaufania rynku w UE, i że proponowany środek jest uzasadniona i proporcjonalna adres obecnym poziomie zagrożenie dla rynków finansowych UE”. i opublikowany w Btp, 17 marca 2020 11:10:52 +0000