LSEG kończy pierwszy handel na nowy globalny segment kapitałowy

Główna » Systemy obrotu » LSEG kończy pierwszy handel na nowy globalny segment kapitałowy
Wysłany przez:
Z: LSEG

Inicjatywa transgraniczna LSEG, znana jako globalny segment kapitałowy, ma na celu wykorzystanie Londynu jako globalnego mostu handlowego między Azją a Ameryką.

Chiny Huatai Securities był jednym z pierwszych brokerów do wykonania handlu na London Stock Exchange Group (LSEG) niedawno rozpoczęła Global equity segment (GES).

Inicjatywa transgraniczna, której celem jest wykorzystanie strefy czasowej Londynu jako globalnego mostu między Azją a Ameryką, pozwala inwestorom instytucjonalnym i detalicznym na handel i rozliczanie niektórych międzynarodowych papierów wartościowych, w tym amerykańskich niebieskich żetonów i amerykańskich Asia ADRs podczas londyńskich godzin handlowych.

Opierając się na relacjach brokera ustanowionych przez Shanghai-London Stock Connect, LSEG potwierdził pierwszy handel w USD został wykonany w ramach GES na London Stock Exchange MTF, wykorzystując CREST Depository odsetki (CDI) przepływu pracy dla efektywnego transgranicznego między USA a Zjednoczonym Królestwem w ramach cyklu rozliczeniowego T + 2.

“Global equity segment pozwala zróżnicowany zestaw inwestorów do handlu głównymi akcjami międzynarodowymi, w tym lubi Amazon, General Motors i głównych amerykańskich rachunków depozytowych (ADR), takich jak Alibaba i Ctrip w najbardziej dogodnym czasie finansowym na świecie “Brian Schwieger, globalny szef akcji w LSEG, skomentował. “Globalny segment kapitałowy jest wspaniałym przykładem wyjątkowości londyńskiej strefy czasowej, doświadczenia handlowego i globalnej społeczności inwestorów”.

Tego lata, Huatai Securities stał się pierwszym globalnym depozytem depozytariusza (GDR) do korzystania Shanghai-London Stock Connect, który rozpoczął się po początkowym opóźnieniem, aby zachęcić inwestycje transgraniczne między Wielką Brytanią i Chinami. Zgodnie z programem, Szanghaj spółek giełdowych mogą ubiegać się o dopuszczenie do obrotu w nowym segmencie LSE głównym rynku, a spółki, które są wymienione w Wielkiej Brytanii mogą ubiegać się o przedłożenie do obrotu na szanghajskiej giełdzie papierów wartościowych.

“Będąc pierwszym wymienionym emitentem GDR w Szanghaju-London Stock Connect otworzył drzwi dla nas na nowe i szersze rynki,” Yi ZHOU, prezes Huatai Securities, powiedział. “Huatai jest bardzo zadowolony, aby zobaczyć bardziej imponujące i innowacyjne postępy, takie jak GES, który został złożony przez LSE w celu dalszego ułatwienia interakcji między BRYTYJSKIMI i azjatyckimi rynkami kapitałowymi.”

BNP Paribas Securities Services zapewni usługi opieki klientom na całym świecie handluje papierów wartościowych, w tym ruchomych pozycji między Wielką Brytanią a USA. Szef firmy pośredników finansowych i przedsiębiorstw dla Azji i Pacyfiku, Luc Renard, stwierdził, że BNP Paribas Securities Services będzie wyglądać w celu zapewnienia “bezproblemowego, prostego i wydajnego modelu operacyjnego” w celu wsparcia inicjatywy GES.

LSEG w toku współpracy z Chinami z GES i inicjatywy Stock Connect następuje niechcianych, a teraz odrzucone, oferty z Hongkongu wymiany & Clearing (HKEX) do nabycia grupy wymiany dla £32 000 000 000. Przejście do połączenia dwóch największych infrastruktur rynkowych na świecie zostało dokonane w celu podłączenia rynków finansowych na Wschodzie i zachodzie, zgodnie z szefem HKEX, Charles li.

Na konferencji branżowej w zeszłym miesiącu, CEO LSEG, David Schwimmer, stwierdził, że operator wymiany w Londynie jest, w rzeczywistości, zakłady na Szanghaj jest długoterminowe centrum finansowe w Chinach, zamiast Hongkongu, które HKEX li przeciwdziała w tym samym przypadku przy podejmowaniu w przypadku połączenia z LSEG.

“Widzimy kontroli kapitału na całym chińskim rynku, jak ciągle ewoluuje, a tendencja jest taka, że są one powoli, ale na pewno są usuwane. Widzimy, że jako nieuniknioną drogę i zainwestowaliśmy w to poprzez nasze relacje z Shanghai London Stock Connect. Nie bierz perspektywy krótkoterminowej… możemy zobaczyć Szanghaj jako centrum finansowego w Chinach, “Schwimmer powiedział.