Numis Securities wdraża platformę Torstone dla operacji pohandlowych

Numis papiery wartościowe

Numis Securities podpisał wieloletni kontrakt z Torstone Technology w celu remontu jego post-Trade operacji akcji.

Numis Securities wdroży platformę przetwarzania post-Trade Cloud z Torstone Technology, ponieważ wygląda na automatyzację większej liczby operacji w następstwie MiFID II w Europie.

Broker-dealer podpisał wieloletnią umowę z Torstone Technology zainstalować Inferno, cross-Asset, post-handlu platformy, która wspiera środkowy i Back-Office prosto poprzez przetwarzanie, dla jego działalności handlowej akcji.

“Wymagamy jednej, zintegrowanej, skalowalnej i opartej na chmurze platformy zdolnej zapewnić szeroki zakres funkcjonalności i elastyczności, aby realizować naszą działalność i nadal oferować poziom usług, jakich oczekują nasi klienci”, powiedział Tim Valmas, szef technologii i operacji w Numis Securities. “Wierzymy, że Inferno ściśle dostosowuje się do naszej strategii, jak widzimy realizacji handlu i przetwarzania staje się coraz bardziej elektroniczne i zautomatyzowane w post MiFID II świata. Inferno dostarczy to, czego potrzebujemy dzisiaj i spełni nasze przyszłe cele biznesowe “.

Inferno łączy w środku, Back-Office i rachunkowości funkcji od przechwytywania handlu, potwierdzenia, rozliczenia i pojednania, które to powiedział pozwoli Numis papierów wartościowych do poprawy jego ogólnej działalności gospodarczej i zmniejszenie ręcznego wprowadzania.

“Nasze rozwiązanie będzie wspierać Numis w minimalizowaniu ryzyka operacyjnego, zmniejszeniu kosztów i osiągnięciu większej kontroli. Czekamy na współpracę z Numis i dalsze zwiększenie wydajności poprzez naszą zwinną, zintegrowaną platformę, “Brian Collings, CEO Torstone Technology, dodał.

Na początku tego miesiąca działalność bankowości inwestycyjnej Credit Suisse w Kanadzie odsunała się od modelu outsourcingu i zdecydowała się wdrożyć platformę Inferno po przeglądzie swoich działań. Projekt, który jest już w toku, skupi się na działalności instytucjonalnej banku akcji.

Wysłany przez: Anton Sergeev