Przyjrzyjmy się opiniom o Tokenexus

Główna » Technologia » Przyjrzyjmy się opiniom o Tokenexus
Wysłany przez:
forex-generator

W dobie szalejącego wirusa Tokenexus, wszystkie internetowe transakcje są jeszcze bardziej popularne niż kiedykolwiek. Szukamy sposobów na zarobek przez internet, poznajemy nowe metody inwestycji i poszerzamy swoje horyzonty. Jeżeli czytasz ten artykuł, to pewnie zastanawiasz się nad handlem kryptowalutami, mam rację? 

Dzisiaj zajmiemy się opiniami o Tokenexus – jednym z najpopularniejszych kantorów kryptowalut. Sprawdzimy podstawowe informacje, zweryfikujemy kwestie bezpieczeństwa i przede wszystkim, sprawdzimy, czy warto tu inwestować. Wielu inwestorów ma swoje ulubione metody inwestycji, opinie o Tokenexus są jednak w dużej mierze zdecydowanie pozytywne. Ten działający już od kilku lat broker działa na arenie międzynarodowej, umożliwiając handel, póki co, dwoma kryptowalutami – Bitcoinem i Ethereum. Jeżeli sam temat kryptowalut jest dla Ciebie jeszcze zagadką, warto odwiedzić angielską wersję serwisu, na której znajdziesz wiele przydatnych tekstów dotyczących historii i sposobu handlu kryptowalutami. 

Bitcoin powstał w 2009 roku, początkowo jego wartość nie przekraczała nawet jednego dolara, obecnie sięga jednak kilku tysięcy. Zyskuje coraz większą popularność, chociaż niektóre kraje wciąż jeszcze nie uważają go za środek płatniczy. W Polsce zgodnie z orzeczeniem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, zakup i sprzedaż kryptowalut nie podlegają podatkowi VAT, tak jak prawny środek płatniczy. 

W naszej opinii Tokenexus to dobry broker szczególnie dla osób dopiero rozpoczynających inwestycje – opieka analityków i jasne zasady zdecydowanie w tym pomagają. 

Przyjrzyjmy się opiniom o Tokenexus

Jakie informacje o Tokenexus warto znać

Oczywiście, aby zacząć jakiekolwiek inwestycje musisz posiąść podstawową niezbędną wiedzę chociażby na temat brokera, któremu chcesz powierzyć swoje fundusze i o aktualnej sytuacji na giełdzie. Nie zapominaj, że taka inwestycja to nigdy nie jest stuprocentowo pewny sposób na zysk. Działania giełdowe w pewnym sensie są podobne do hazardu, łączą się z ryzykiem i gwałtownymi zmianami, bądź więc zawsze ostrożny i weryfikuj transakcje. Jeżeli decydujesz się na inwestycje w Tokenexus, sprawdź dostępne informacje. Te najbardziej rzetelne znajdziesz oczywiście na stronie internetowej serwisu pod adresem https://tokenexus.com/pl/. Jak już wspomnieliśmy, Tokenexus to międzynarodowy kantor kryptowalut, strona jest wiec dostępna w kilku językach:

  • polskim,
  • angielskim,
  • rosyjskim,
  • niemieckim,
  • hiszpańskim.

Niezbędne do poznania i zaakceptowania przed rejestracją w serwisie informacje o Tokenexus znajdziesz przede wszystkim w Regulaminie dostępnym pod hasłem Warunki i Postanowienia. Znajdziesz tam między innymi informację, że serwis jest przeznaczony tylko i wyłącznie dla osób pełnoletnich, na jednego inwestora przypada tylko jedno konto, a rejestracja w serwisie jest dwuetapowa. Warto wiedzieć, że Tokenexus w swojej ofercie ma wygodny, innowacyjny, mobilny portfel Crypto Online Wallet do przechowywania Twoich kryptowalut. Daje Ci to wygodę sprawdzenia swojego salda, historii transakcji i danych analitycznych bezpośrednio z Twojego smartfona. Dzięki niemu będziesz zawsze na bieżąco z aktualnymi kursami, będziesz mógł łatwo i szybko zarządzać swoimi funduszami. Inne ważne informacje o Tokenexus znajdziesz w części FAQ strony internetowej, między innymi informacje o możliwościach zasilania konta, czy wypłatach. W przypadku zasilania konta, możesz to zrobić używając swojej karty kredytowej: Visa lub Mastercard, albo poprzez przelew bankowy. Kursy są ustalane na podstawie aktualnych cen rynkowych tak, aby były jak najkorzystniejsze dla obu stron. Aktualny kurs możesz sprawdzić na przeliczniku wyświetlającym się na stronie głównej Tokenexus – po prawej stronie wpisz kwotę, jaką chcesz zainwestować (w euro lub dolarach), a po lewej otrzymasz informację, jaką ilość Bitcoin lub Ethereum możesz za to kupić. 

Przyjrzyjmy się opiniom o Tokenexus

Metody na oszukiwanie – Tokenexus

Metod, czy też sposobów oszukiwania w świecie inwestycji, a przede wszystkim w świecie kryptowalut, niestety nie brakuje. Wielu się już zdążyło o tym przekonać, więc aby nie dołączyć do tego niechlubnego grona, zrób sobie przysługę i zadbaj o kilka kwestii. Tokenexus dokłada wszelkich wysiłków, aby transakcje były jak najbezpieczniejsze, to jednak od Ciebie zależy, czy będziesz ostrożny i nie dasz się oszukać. Po pierwsze, miej oczy otwarte. Reaguj na sytuacje, które wydają Ci się podejrzane. Szczególnie nowicjuszom zdarza się nadmiernie chwalić zarówno inwestycjami, jak i zyskami. Prowadzi to do niebezpiecznych sytuacji, ponieważ np. dzięki social mediom, nieuczciwe jednostki zyskują dostęp do wielu danych: mają nazwisko inwestora, a także nazwę jego brokera i rodzaj inwestycji. Często już tyle wystarczy, aby podając się za analityka, przedstawiciela handlowego czy doświadczonego inwestora, pod pretekstem pomocy czy porady zdobyć dostęp do Twoich kont. Zawsze weryfikuj z kim rozmawiasz o swoich transakcjach, nigdy nie podawaj haseł dostępu – Twój analityk Tokenexus nigdy nie będzie o nie pytał. Uważaj też na nieznanego pochodzenia linki czy programy analityczne do pobrania. Nie muszę chyba wspominać, że powinieneś mieć zawsze aktualny dobry program antywirusowy na swoim komputerze. 

Tokenexus – nie dla oszustów

Kreatywność oszustów i przestępców nie zna granic. Obietnica zysku kusi wszystkich, także nastolatków, chcących zakupić sławne już Bitcoiny, czy przestępców chcących wykorzystać system do „wyprania” swoich nielegalnych pieniędzy. Tokenexus, chcąc się chronić przed oszustami prowadzi dwustopniowy system rejestracji związany z weryfikacją danych, więc aby w ogóle otworzyć konto w systemie, należy przedstawić dowód osobisty (a czasem nawet zdjęcie inwestora trzymającego dany dowód), potwierdzenie adresu zamieszkania i kilka dodatkowych dokumentów. W ten sposób Tokenexus chce mieć pewność, że osoby, które chcą inwestować w systemie są pełnoletnie, oraz że pieniądze, które chcą zainwestować pochodzą z legalnego źródła. Odpowiednie klauzule w regulaminie i umowie również mówią o tych kwestiach, a niedopełnienie obowiązków ze strony inwestora wiąże się z odpowiedzialnością zarówno karną jak i prawdopodobnie finansową.