Regulator Wielkiej Brytanii uruchamia zapytanie konkurencji w S & P Global i IHS Markit 44 mld USD

Główna » Rozporządzenie » Regulator Wielkiej Brytanii uruchamia zapytanie konkurencji w S & P Global i IHS Markit 44 mld USD
Wysłany przez:
forex-generator

Regulator Wielkiej Brytanii uruchamia zapytanie konkurencji w S & P Global i IHS Markit 44 mld USD UK Organizacja konkurencji i rynków (CMA) rozpoczęła zapytań połączenia w proponowany nabycie IHS Markit przez S & P Global za 44 mld USD.

Nabycie, które zostało ogłoszone w listopadzie ubiegłego roku, ma stworzyć dane mocy danych i analityki, jeśli zostanie ukończone, i oczekuje się, że zamknie się w drugiej połowie tego roku za 44 mld USD po jednogłośnie zatwierdzonym przez zarządów dyrektorów firmy . Jednak

CMA rozpoczął poszukiwanie umowy Mega w czerwcu tego roku, zapraszający uczestników do skomentowania potencjalnych szkód konkurencji może stanowić postanowienia w ramach przepisów połączeń ustawy o działaniu przedsiębiorstwa 2002.

po zamknięciu tego zaproszenia do Komentarz w lipcu, regulator ogłosił 23 sierpnia, że ​​rozpoczęłaby zapytanie do tej pory, której należy się zamknąć 19 października w tym roku.

To drugi major Nabycie do podciągnięcia przez regulatora w ciągu ostatnich kilku lat po tym, jak Komisja Europejska przyniosła 27 mld USD nabycia przez Grupę Giełdy Papierów Wartouzcznych Londynu (LSEG) do zatrzymania w czerwcu w stosunku do podobnych obaw, że stłumiałby konkurencję.

LSEG został następnie zmuszony do sprzedaży swojego włoskiego decyzyjnego do Euronext w październiku w ofercie, aby złagodzić te obawy i pchnąć transakcję. W zależności od wyniku zapytania, S & P Global może zostać zmuszony do rozważenia podobnego rozwiązania.

“Ta fuzja zwiększa skalę podczas zaokrąglania naszych połączonych możliwości i przyspiesza i wzmacnia naszą zdolność do dostarczania klientów niezbędna inteligencja niezbędna do podejmowania decyzji z przekonaniem” – powiedział Douglas Peterson, obecny prezydent i dyrektor Globalny S & P w tym czasie ogłaszania nabycia.

Regulator pocztowy uruchamia zapytanie dotyczące konkursu S & P Global i IHS Markit 44 miliardów dolarów pojawił się najpierw w handlu.

.