Inwestowanie w NASDAQ European ESG Future osiąga 1 000 000 kontraktów

forex-generator
Nasdaq
Signage jest wyświetlany wewnątrz NASDAQ MarketSite w Nowym Jorku, USA, w czwartek, 18 sierpnia 2016. Usa. zapasy wahały się jako inwestorzy ważone w pobliżu rekordowym poziomie kapitałowym, a wskazania niepewne perspektywy gospodarcze pozostawia decydentów z niewielkim powodem do podniesienia stóp procentowych. Fotograf: Eric Thayer/Bloomberg

NASDAQ rozpoczęła swoją przyszłość na podstawie indeksu OMXS30 ESG w październiku ubiegłego roku.

Operator wymiany NASDAQ powiedział handlu w swojej Europejskiej giełdzie giełdowych, społecznych i zarządzania (ESG) indeks przyszłości przekroczyli 1 000 000 kontraktów.

Rozpoczęty rok temu w październiku 2018, NASDAQ dodał, że widział stały wzrost handlu i zainteresowanie w przyszłości w oparciu o OMXS30 ESG indeksu, z ponad 80% kontraktów będących w obrocie do tej pory pochodzących od klientów instytucjonalnych.

Od 1 października, w tym roku, otwarte odsetki stały na 4 600 000 000 SEK, lub $469 000 000, dla ponad 28 000 kontraktów. Wypowiadając się na temat pochodnych ESG, szef Swedbank Robur pochodnych, Magnus Linder stwierdził, że dla swojej firmy, pochodne ESG są niezbędne do zapewnienia klientom pełnego narażenia na strategie ESG i zarządzania codziennymi przepływami gotówkowymi.

“Pieniądze podniesione przez OMXS30 ESG zapewnia, że jeden z naszych funduszy index (Access Szwecja) jest w pełni zainwestowane i ma pieniądze na wypłaty gotówki-bardzo prawdziwy przykład tego, jak zrównoważone inwestycje tworzą rzeczywistą wartość dla inwestorów”, dodał.

NASDAQ poczyniła niedawno wysiłki w celu wzmocnienia swojej oferty ESG, wraz z uruchomieniem portalu danych dla emitentów i inwestorów, oraz Przewodnik sprawozdawczy dla emitentów rozpoczęła początkowo na rynkach skandynawskich i bałtyckich, ale od tego czasu został rozszerzony dla publicznych i prywatnych przedsiębiorstw na całym świecie.

“Kiedy uruchomiliśmy OMXS30 ESG przyszłości, była to pierwsza wymiana notowana na giełdzie ESG przyszłości na świecie. Cieszymy się, że wraz ze wzrostem innowacyjności i rosnącą liczbą zrównoważonych możliwości inwestycyjnych, inwestorzy nadal wybierają produkty NASDAQ, “Alessandro Romani, szef europejskich instrumentów kapitałowych w NASDAQ, również skomentował.