Większość banków i brokerów będzie gotowa na system posthandlowy oparty na łańcuchu bloków ASX w 2022 r., mówi giełda

forex-generator

Większość banków i brokerów będzie gotowa na system posthandlowy oparty na łańcuchu bloków ASX w 2022 r., mówi giełdaWiększość banków, brokerów i powierników korzystających z australijskiego systemu pohandlowego Securities Exchange (ASX), CHESS, powiedziała, że będą gotowi, gdy nowa platforma oparta na blockchain zostanie wydekaży w kwietniu 2022 roku.

Według ostatnich konsultacji przeprowadzonych przez ASX w sprawie rozkładu jazdy chess, około 91% użytkowników CHESS, którzy złożyli wnioski, powiedziało, że będą w stanie spełnić zmienioną datę wymiany CHESS.

Użytkownicy, którzy planują połączyć się z nowym systemem, obejmują uczestników rozliczeń i rozliczeń, uczestników rozliczeń wystawców produktów, powierników, programistów back-office, dostawców płatności i rejestrów akcji.

“Doceniamy wkład i odpowiedzi, które otrzymaliśmy od rynku – nie tylko w ramach tych konsultacji, ale także dla całego projektu wymiany CHESS. Projekt nabrał większego znaczenia w ostatnich miesiącach, wraz z rosnącą potrzebą większej innowacyjności, cyfryzacji i prostego przetwarzania transakcji i działań korporacyjnych”, powiedział Dominic Stevens, dyrektor zarządzający i dyrektor generalny ASX.

“Projekt wymiany CHESS obejmował najwięcej interakcji ASX kiedykolwiek podjętych z rynkiem. Jesteśmy wdzięczni, że tak wielu użytkowników CHESS zareagowało konstruktywnie na te konsultacje. Daje nam to solidny punkt wyjścia, ponieważ teraz uważnie analizujemy wszystkie zgłoszenia.”

ASX ogłosił opóźnienie w wymianie swojego systemu rozliczeń i rozrachunków akcji na nową platformę opartą na rozproszonej księdze (DLT) pod koniec czerwca, po tym jak giełda stanęła pod presją użytkowników, aby odepchnąć plan.

Według raportu Financial Times, jednej z głównych firm rejestru akcji w Australii, Computershare, szukał dwuletniego opóźnienia w realizacji, ponieważ projekt remontu krytycznych systemów brakowało jasności. Stwierdziła również, że nie otrzymała niezbędnych informacji technicznych, operacyjnych i regulacyjnych na temat funkcjonowania nowego systemu ani opłat, które będą pobierane.

ASX został już zmuszony do wstrzymania planowanej realizacji projektu w kwietniu 2021 r. na początku tego roku, ze względu na presję operacyjną i zwiększoną zmienność spowodowaną pandemią COVID-19.

Jednakże, wymiana powiedział, że osiągnęła postęp w wielu obszarach z 90% podstawowych rozliczeń i rozliczeń funkcji wykorzystywanych przez uczestników już wdrożonych w jego customer development environment (CDE).

Post Większość banków i brokerów będzie gotowa na system posthandlowy oparty na blockchain ASX w 2022 r., mówi, że giełda pojawiła się jako pierwsza na TRADE.