Założyciel Liquidnet Merrin dołącza do portfolio budownictwa FinTech jako prezes wykonawczy

forex-generator

Założyciel Liquidnet Merrin dołącza do portfolio budownictwa FinTech jako prezes wykonawczyLiquidnet założyciel i były dyrektor generalny, Seth Merrin, dołączył do sztucznej inteligencji (AI) napędzany specjalista budowy portfela dla inwestorów instytucjonalnych, Neuravest, nieco ponad rok po potwierdzeniu, że cofnie się od wiodących Liquidnet. 

Merrin dołącza neuravest jako prezes po ustanowieniu Liquidnet w 1999 roku, prowadząc firmę jako ceo, zanim ustąpił, aby zostać prezesem zarządu w lutym ubiegłego roku.

Odszedł Liquidnet na początku tego miesiąca, wkrótce po sieci handlowej i ciemny operator basen potwierdził, że jego nabycie przez interdealer broker TP ICAP została zakończona.

Nabycie Liquidnet przez TP ICAP trwa od września ubiegłego roku, kiedy para potwierdziła, że rozpoczęła rozmowy, szybko ogłaszając później, że TP ICAP zawarła ostateczną umowę kupna Liquidnet za 700 milionów dolarów w październiku.

“To, co jest naprawdę ekscytujące w Neuravest, to siedem lat budowy technologii i zdolności AI, które weszły na jej platformę, która może szybko pozyskiwać surowe dane, weryfikować swoją moc predykcyjną i wdrażać na rynek jednolite strategie inwestycyjne, wielowarstwowe, skorelowane i nieskorelowane strategie inwestycyjne gotowe do produkcji”, powiedział Merrin.

Wprowadzony na rynek w tym roku, Neuravest wykorzystuje technologie, takie jak AI, uczenie maszynowe i analityka danych, aby zapewnić menedżerom zasobów wgląd i wsparcie decyzyjne w zakresie portfeli tematycznych i modeli inwestycyjnych.

Oprócz roli prezesa w Neuravest, Merrin jest głównym inwestorem w firmie i zainwestował kapitał w firmę.

“Moja inwestycja w Neuravest opiera się na przekonaniu i wiedzy, że zrównoważoną, najwyższą wydajność można osiągnąć tylko dzięki technologii SI, uczeniu maszynowemu i danym”, dodał Merrin. “Zrodziła się również potrzeba odpowiedzialnego i efektywnego zarządzania moimi aktywami. Byłem pod takim wrażeniem ich technologii, że chciałem być właścicielem firmy.”

Post Liquidnet założyciel Merrin dołącza do portfolio budownictwa FinTech jako prezes pojawił się pierwszy na HANDLU.