Allianz Global Investors dołącza do sieci łączenia danych obligacji Glimpse Markets

forex-generator

Allianz Global Investors dołącza do sieci łączenia danych obligacji Glimpse MarketsAllianz Global Investors stał się trzecim zarządzającym aktywami, który dołączył do sieci łączenia danych dla obligacji korporacyjnych, Glimpse Markets, gdy start-up przygotowuje się do uruchomienia.

Glimpse Markets założyciel i dyrektor generalny, Paul O’Brien, potwierdził w poście w mediach społecznościowych, że Allianz podpisał się na platformie wymiany danych, ponieważ przygotowuje się do transmisji w najbliższych miesiącach.

Allianz podąża za paryskim Groupama Asset Management, który był pierwszą organizacją po stronie kupna, która dołączyła do sieci w zeszłym miesiącu. O’Brien powiedział THE TRADE, że w sumie trzech zarządzających aktywami zgodziło się do tej pory korzystać z usługi łączenia danych.  

“Cieszymy się, że Allianz Global Investors dołącza do sieci udostępniania danych Glimpse”, dodał O’Brien. “To kolejny duży krok we właściwym kierunku i dalszej walidacji naszego modelu biznesowego. To ekscytujące, aby zobaczyć po stronie kupna rajdy wokół tego pomysłu i spotykają się, aby rozwiązać długotrwałą kwestię danych po wymianie obligacji korporacyjnych.”

Przedstawiając plany start-upu w sierpniu, O’Brien powiedział, że ponad 20 zarządzających aktywami przechodziło procesy przeglądu prawnego, aby stać się częścią sieci łączenia danych obligacji korporacyjnych.

Glimpse Markets chce zapewnić inwestorom w Europie skonsolidowaną taśmę dla rynków kredytowych, która od dawna jest poszukiwana przez inwestorów obligacji w Europie. Platforma jest bezpłatna do użytku z modelem “give to get”, aby zachęcić stronę kupna do udostępniania swoich danych handlowych. Platforma ma zostać uruchomiona do końca tego roku.

“Ostatecznie, to dane, które kupcy po stronie kupna nie mają obecnie dostępu do i jest w dużym popycie, ponieważ ceny złożone, które wielu polegać na dziś jest tylko oszacowanie, gdzie jest rynek,” O’Brien powiedział HANDLU w tym czasie.

O’Brien jest doświadczonym menedżerem produktów o stałym dochodzie, ostatnio pracującym na platformie transakcyjnej obligacji London Stock Exchange Group MTS jako szef rozwiązań po stronie kupna i handlu elektronicznego o stałym dochodzie. W trakcie swojej kariery budował platformy dla Algomi i Etrading Software.

Post pojawił się jako pierwszy na handlu.