Amerykański watchdog instrumentów pochodnych wydał największą liczbę egzekucji w swojej historii w 2020 r.

forex-generator

The amerykańskich instrumentów pochodnych watchdog wydała rekord113 egzekucji w 2020 r., w wyniku czego 1,3 miliardów dolarów kary.

Commodity Futures Trading Commission (CFTC) podział egzekwowania wydał dane, które poparły regulatora twierdzi, że zajmie twarde stanowisko w sprawie uczestników rynku pod kierunkiem przewodniczącego i dyrektora naczelnego, Heath Tarbert.

Liczba ta stanowi najwięcej pozwów egzekucyjnych złożonych w historii CFTC, co stanowi znaczny wzrost w stosunku do poprzedniego wysokiego poziomu 102 i znacznie więcej niż średnia z 30 lat wynosząca 58.

1,3 miliarda dolarów zawierało największe kary za fałszowanie w historii Komisji.

“Silny program egzekwowania w CFTC ma kluczowe znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania naszych rynków instrumentów pochodnych i zdrowia amerykańskiej gospodarki ogółem”, powiedział Tarbert. “Bez uczciwości, te rynki, które informują o cenie wszystkiego, od żywności do benzyny do stóp procentowych na kredyty hipoteczne domu- po prostu nie będzie działać.

“Dzięki ciężkiej pracy mężczyzn i kobiet z Wydziału Egzekwowania Prawa, CFTC miał historycznie produktywny rok. Jestem niezmiernie dumny z ich osiągnięć, a także z ich wytrwałości podczas tej pandemii — ich wysiłki naprawdę się zmieniły, powstrzymując oszustwa, gdy Amerykanie byli szczególnie podatni na ataki.”

Egzekucje obejmowały Deutsche Bank płacąc 10 milionów dolarów w czerwcu, aby rozstrzygnąć dwa działania egzekucyjne za rzekome angażowanie się w fałszowanie i naruszanie wymogów dotyczących raportowania danych swapowych.

We wrześniu, CFTC ogłosił również, że Citi zapłaci 4,5 milionów dolarów kary po znanej wada projektu systemu zobaczył miliony plików audio przedsiębiorcy usunięte, mimo że niektóre z tych plików są wezwania przez usa pochodne watchdog.

“Ten rekordowy rok pokazuje ciągły wzrost programu egzekwowania CFTC, a także zaangażowanie i determinację personelu. Utrzymanie tego historycznego poziomu działań egzekucyjnych w globalnej pandemii mówi wszystko, co musisz wiedzieć o ciężko pracujących profesjonalistach w Wydziale Egzekwowania Prawa”, dodał dyrektor działu egzekwowania prawa, Vince McGonagle.

“Jest to również zespół, który nadal doskonali swoje rzemiosło — inwestuje w postępy w zakresie naszych możliwości analizy danych, rozszerza nasze federalne, stanowe, lokalne i międzynarodowe wysiłki równoległe oraz zapewnia większej jasności i przejrzystości dla uczestników rynku. Z niecierpliwością oczekuję współpracy z naszym zespołem w ich ciągłym i niezachwianym zaangażowaniu w zapewnienie integralności rynków oraz ochronę klientów i uczestników rynku poprzez staranne ściganie tych, którzy łamią prawo.”

Post US derivatives watchdog wydał największą liczbę egzekucji w swojej historii w 2020 roku pojawił się po raz pierwszy na HANDLU.

0 Comments

Add comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*