Aquis widzi roczne przychody netto rosną o 42% pomimo spadku udziału w rynku

Główna » Systemy obrotu » Aquis widzi roczne przychody netto rosną o 42% pomimo spadku udziału w rynku
Wysłany przez:
forex-generator

Aquis odnotował, że jego przychody netto osiągnęły 16,2 mln GBP w ubiegłym roku zgodnie z wynikami finansowymi 2021, co stanowi wzrost o 42% w porównaniu z rokiem poprzednim.

Operator wymiany przypisał to przychodom wymiany, które wzrosły o 26% do 9,8 miliona funtów napędzanych podwyższonym poziomem aktywności i dodawaniem nowych członków oraz przychodów z danych, które osiągnęły 2,3 miliona funtów, o 159% w porównaniu z rokiem poprzednim. Przychody z licencji osiągnęły również 4,4 miliona funtów, co stanowi wzrost o 90% w porównaniu z rokiem poprzednim, podczas gdy zysk Aquis przed opodatkowaniem wzrósł o 540% z 2020 do 3,2 miliona funtów.

Jedynym rozmazywaniem w swoim oprócz świecącego raportu finansowego była strata udziału w rynku, w drugiej połowie roku spadła o 6% z kwartału do czwartego kwartału. Aquis przypisał to zwiększonej zmienności rynkowej, przeniesieniu w branży na ciemne miejsca handlowe i zmianę strategii jednego wyznaczonego dostawcy płynności.

“Jedynym blotem na horyzoncie jest spadek W ramach udziału w rynku, ale myślę, że jest to bardzo wyjaśnione. Wszystkie strumienie przychodów wyznają, że tło, które nie jest idealne dla Aquis. Wysoka zmienność nas nie odpowiada. Kiedy Vix idzie w górę, nasz udział w rynku spadnie ”, powiedział szefowi Alamia Alasdair Haynes. “W tym okresie nasz udział w rynku był niski, ale nasze tomy były wysokie. Mimo że udział w rynku nie miał, nie miało to wpływu na przychody, ponieważ pobieramy opłaty na podstawie wiadomości”.

Aquis potwierdzony na początku tego miesiąca, że ​​pochłania działalność biznesową Dark Order Book, UBS MTF, aby pomieścić przemianę branżową na Dark Trading w świetle relaksujących przepisów w Wielkiej Brytanii. Wczesne Q2.

“Nastąpiła zmiana w kierunku Dark Trading, więcej niż przewidzieliśmy. Kiedy założyliśmy Aquis, popełniłem błąd, mówiąc, że chcemy być w oświetlonej książce i to dlatego, że mamy te specjalne zasady To sprawia, że ​​jesteście innym – robi – ale musisz zaoferować cały klientom zestaw narzędzi, “dodaje Haynes. “W przeciwnym razie stajesz się wrażliwy, jest przesunięcie i nie możesz go pomieścić. UBS MTF Deal wypełnia lukę idealnie.”

Haynes potwierdziło, że Aquis pracuje nad technologią, aby zapewnić bezproblemowy przeniesienie przepływu MTF UBS przez kilka miesięcy i że nie podejmuje żadnych ludzi w ramach umowy. Wymiana zamierza utrzymać przychody MTF i udział w rynku Z planami rozszerzania jego usług do Europy do końca tego roku.

Patrząc na przyszłość, Haynes zauważył, że zarówno zmienność rynku, jak i zmieniający się klimat społeczny i makro z powodu konfliktu na Ukrainie miały znaczący wpływ na rynki , Nie spodziewał się, że trwają na zawsze. Zidentyfikowali firmy w zakresie 20-60 milionów funtów jako “Sweet Spot” dla Aquis Post-Brexit.

The.. Dostawca usług Exchange również zidentyfikował również dane rynkowe jako kluczowy korzyści do wyników grupowych oraz jako “kluczowy filar do swojego planu strategicznego” w swoich wynikach 2021, szczególnie w świetle bardzo prawdopodobnej realizacji skonsolidowanej taśmy w Wielkiej Brytanii i Europie. To przypisuje swój znaczący wzrost przychodów z danymi rynkowymi – co osiągnęło 2,3 mln GBP w 2021 r. – do jego harmonizacji swoich usług danych w swoich firmach.

“Chcemy się upewnić, że zapewniamy te same doświadczenie danych jako wymiana krajowe. Nie pobieramy opłat za dane. Powiedziawszy, że widzieliśmy znaczny wzrost danych, ponieważ zbudowaliśmy naszą podstawową i drugorzędną firmę – powiedział.

“Harmonizacja posiadania jednej kontraktu dla tych produktów oznacza, że ​​jeśli dostaniemy garść firm, które znacznie rosną, czyli unikalne dane i jest niezwykle cenne. Jeśli widzimy skonsolidowaną taśmę, która może być bardzo poważnym strumieniem przychodów.”

. Zapytany, czy kiedykolwiek wprowadziłby opłaty za dane, powiedział, że nigdy nie mówił, że nigdy nie powtórzył swojej miłości do modelu subskrypcji.

“Uwielbiam model subskrypcji i to, co oferuje. Pasjonuję się subskrypcjami zmieniającymi ludzkie zachowanie. Zmieniło to sposób działania ludzi, włączając dane, mając łączność i oferując marginalny koszt zero, ma ogromny urok. Nie tylko. dla rynku instytucjonalnego, ale także rynek detaliczny. ”

Post AMAGIM widzi, że roczne przychody netto rosną o 42%, pomimo spadku udziałów w rynku.

0 Comments

Add comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*