Aspect Capital rozszerza wykorzystanie analizy marży od OpenGamma

forex-generator

Aspect Capital rozszerza wykorzystanie analizy marży od OpenGammaHedge fundusz Aspect Capital rozszerzył współpracę ze specjalistą od optymalizacji marży OpenGamma i zwiększył wykorzystanie analityki marży firmy na rynkach, które handluje.

Systematyczny menedżer inwestycyjny, który od 2018 roku jest klientem i użytkownikiem analityki marży opengamma i brokera, powiedział, że rozszerzone partnerstwo będzie wspierać jego rozwój na nowych rynkach. 

Aspect Capital odnosiło się do ukrytych wyzwań związanych z wymogami dotyczącymi depozytu zabezpieczającego podczas handlu nowymi rynkami, na przykład kontraktów terminowych i kontraktów terminowych będących opcjami będącymi przedmiotem obrotu na lokalnych giełdach, które wymagają szczególnego podejścia do obliczania marż instrumentów pochodnych dla każdej giełdy.

Analiza marży OpenGamma obejmująca konkretne metodologie stosowane na każdym lokalnym rynku będzie odgrywać kluczową rolę w zapewnieniu Kontroli Ryzyka i Płynności Aspect Capital, ponieważ wygląda na rozszerzenie oferty produktowej.

“Wraz z rozwojem otoczenia regulacyjnego dla marży i nadal dywersyfikujemy naszą gamę produktów, intuicyjna platforma OpenGamma i wiedza specjalistyczna w zakresie replikacji marży stanowią cenne narzędzie pomagające zoptymalizować wykorzystanie gotówki w środowisku o wysokich kosztach i niskich stopach procentowych”, powiedział Jake Thornton, szef ryzyka rynkowego w Aspect Capital.

OpenGamma nawiązała współpracę z IHS Markit w maju ubiegłego roku w celu wspierania zgodności z zasadami depozytu zabezpieczającego dla klientów wzajemnych.

Transakcja połączyła analizę marży przedhandlowej OpenGamma i usługę obliczania instrumentów pochodnych po wymianie IHS Markit, aby zapewnić kompleksowe wsparcie dla szeregu podmiotów, w tym firm zarządzających inwestycjami, takich jak Aspect Capital.

“Zmieniający się krajobraz instrumentów pochodnych zwiększył popyt na analitykę, która pozwala instytucjom finansowym aktywnie zarządzać wymogami dotyczącymi depozytu zabezpieczającego”, powiedział Peter Rippon, dyrektor generalny OpenGamma. 

“Nasze rozszerzone partnerstwo z Aspect Capital poszerzy wydajność operacyjną dla ich obrotu instrumentami pochodnymi poprzez śledzenie zużycia depozytu zabezpieczającego na wielu rynkach i wielu głównych brokerów.”

Post pojawił się jako pierwszy na TRADE.