Awaria oprogramowania Nasdaq powoduje zaciemnienie rynku w ASX  

forex-generator

Awaria oprogramowania Nasdaq powoduje zaciemnienie rynku w ASX  The Australian Securities Exchange został zmuszony do całkowitego zamknięcia po wydaniu oprogramowania na odświeżonym systemie ASX Trade stworzył niedokładne dane rynkowe.

Problem techniczny zbiegł się z datą rozpoczęcia zmodernizowanego systemu ASX Trade, który jest dostarczany przez amerykańską grupę giełdową Nasdaq. 

System przeszedł szeroko zakrojone testy w ciągu ostatnich 12 miesięcy, w tym cztery próby ubioru, przez ASX, klientów, strony trzecie i Nasdaq.

O godzinie 10:17 czasu lokalnego w dniu 16 listopada, ASX powiedział, że bada zgłoszone problemy z danymi rynkowymi dotyczącymi podziału trzech papierów wartościowych. Później potwierdził, że rynek został wstrzymany z aktualizacjami do naśladowania.

Tuż po godzinie 16:00 giełda ogłosiła, że rynek nie zostanie ponownie otwarty 16 listopada ze względu na emisję oprogramowania związaną z obrotem wieloma papierami wartościowymi w jednym celu, co spowodowało niedokładne dane rynkowe. zostanie ponownie otwarta o godzinie 10:00 w dniu 17 listopada.

“ASX jest bardzo rozczarowany dzisiejszą awarią i przepraszam za zakłócenia spowodowane inwestorom, klientom i innym użytkownikom rynku”, powiedział Dominic Stevens, dyrektor zarządzający ASX i dyrektor generalny. “Awaria nie spełnia wysokich standardów, które sobie wyznaczyliśmy i standardów, których oczekują od nas inni. odpowiedzialności”.   

“Obowiązek uzyskania tego prawa i zapewnienia niezawodnego i odpornego systemu handlowego dla rynku spoczywa na nas. Chociaż jestem rozczarowany dzisiejszą awarią, jesteśmy zdeterminowani, aby kontynuować nasz program współcześniowego stosu technologicznego ASX od góry do dołu. Inicjatywa ta ma kluczowe znaczenie dla budowania przez ASX wymiany na przyszłość i zapewnienia, że najlepiej zaspokajamy potrzeby naszych klientów i rynku australijskiego.”     

Wiadomości następuje po serii niepowodzeń giełdowych w tym roku, które spowodowały masowe zakłócenia w handlu dla inwestorów. W ostatnim czasie istotną kwestią techniczną u europejskiego operatora giełdy Euronext była awaria rynku, która również wpłynęła na zamknięcie rynku.   

Wcześniej w październiku, Tokyo Stock Exchange również widział jego handlu zatrzymał się całkowicie po poważnej awarii sprzętu na jego akcje pieniężne arrowhead systemu.

Awaria oprogramowania Nasdaq powoduje zaciemnienie rynku w ASX pojawił się pierwszy na HANDLU.