AXA IM wycofuje usługi handlowe zlecone na zewnątrz dla mniejszych firm 

forex-generator

AXA IM wycofuje usługi handlowe zlecone na zewnątrz dla mniejszych firm AXA Investment Managers rozpoczął oferowanie outsourcingu usług handlowych dla mniejszych zarządzających aktywami, ponieważ staje się najnowszym graczem, aby wejść w przestrzeń po rzekomym wzroście popytu. 

Rzecznik AXA potwierdził ruch, powołując się na utrzymujące się naciski na marże, które widział mniejszych i średnich zarządzających funduszami coraz częściej wyglądają na outsourcingu realizacji i funkcjonalności biura średniego.

“Ze względu na ściskanie marż i potrzebę znacznych inwestycji w realizację i działalność średniego biura, widzimy małych i średnich graczy outsourcingu tych funkcji do większych graczy o tej krytycznej wielkości”, powiedział rzecznik AXA Investment Managers.

“AXA IM jest jednym z ważnych graczy, mamy rozmiar krytyczny i dokonaliśmy niezbędnych inwestycji technologicznych, aby umożliwić nam stać się agregatorem i odzyskać zewnętrzne mandaty w zakresie realizacji i działalności średniego biura.”

Zespół około 70 handlowców w AXA, z 10 poświęconym handlowi instrumentami pochodnymi, jest kierowany przez Yanniga Loyera, szefa handlu i finansowania papierów wartościowych oraz instrumentów pochodnych.

Zarządzający inwestycjami realizuje obecnie zlecenia na fundusze własne i mandaty oraz inne spółki Grupy AXA. Jego nowy mandat outsourcingowy zaoferuje wykonanie, operacje i zarządzanie płynnością, w tym finansowanie oraz optymalizację środków pieniężnych i zapasów.

“Nasz krytyczny rozmiar i nasz związek z Grupą AXA sprawiają, że jesteśmy pierwszorzędnym graczem na większości rynków z handlowcami obecnymi w kilku krajach”, dodał rzecznik AXA.

Loyer przejął stanowisko szefa handlu po odejściu byłego szefa handlu AXA IM, Daniela Leona, który opuścił firmę w czerwcu ubiegłego roku, aby dołączyć do rywala HSBC Global Asset Management.

Tendencja do outsourcingu handlu została dodatkowo podsycana przez globalną pandemię w ostatnich miesiącach, a główne banki Northern Trust, State Street i BNP Paribas stwierdziły w kwietniu, że była to jedna z najbardziej pożądanych usług od klientów po stronie kupna.

Kilku starszych handlowców po stronie kupna również niedawno dołączył outsourcingu dostawców usług handlowych. Ostatnio szef handlu w Regionie Azji i Pacyfiku w State Street Global Advisors wyjechał do Outset Global, aby zostać dyrektorem zarządzającym w Hong Kongu.

Handel niedawno zleceniobiorca w ramach specjalnej funkcji cyfrowej. Aby wyświetlić tę funkcję, kliknij tutaj. 

Post AXA IM wprowadza outsourcingu usług handlowych dla mniejszych firm pojawił się pierwszy na HANDLU.