Banki zwiększają wydatki na infrastrukturę pohandlową po niepowodzeniach w niestabilności rynku

forex-generator

Major banki inwestycyjne zwiększą inwestycje w infrastrukturę pohandlową po zgłoszeniu niepowodzeń w procesach back-office podczas zmienności rynku na początku tego roku.

Według ostatnich badań przeprowadzonych przez Acuiti, 95% banków pierwszego i drugiego poziomu planuje zainwestować ponad 1 mln USD w infrastrukturę pohandlową w ciągu najbliższych trzech lat, przy czym 45% ma nadzieję zainwestować ponad 5 mln USD. 

Badanie wykazało, że zmienność wywierała presję na systemy pohandlowe po stronie sprzedaży, co doprowadziło do tego, że 58% respondentów potwierdziło, że doświadczyło poważnych problemów z przetwarzaniem back-office i uzgodnieniem handlowym. 

Banki zwiększenie wydatków po handlu powiedział, że ruch jest zapewnienie infrastruktury może poradzić sobie z dużymi ilościami, jak te, które były świadkami w marcu, i osiągnięcia niższych kosztów bieżących.

“Bezprecedensowe wolumeny doświadczane podczas wiosennej zmienności potwierdziły to, co wielu na rynku zna od jakiegoś czasu: inwestycje w post-trade pozostają w tyle za innymi operacjami po stronie sprzedaży”, powiedział Will Mitting, założyciel i dyrektor zarządzający Acuiti. ” Nie ma szybkiej poprawki do zastąpienia podstawowych technologii back-office. Ale firmy, które zainwestowały, zgłaszają ogromny wzrost nieefektywności i redukcji kosztów operacyjnych.”

Acuiti powiedział, że zmienność w szczycie pandemii spowodowała wzrost wolumenów obrotu globalnymi instrumentami pochodnymi w obrocie giełdowym o ponad 60% w porównaniu z 2019 2019. Wzrost wolumenów obserwowany w marcu spowodował rekordowe 4,5 miliarda kontraktów zmieniających ręce, ponieważ wiele firm rzucili się do osiągnięcia pozycji wyjściowych i zabezpieczenia przed ryzykiem.

“Post-trade był pomijanym segmentem branży instrumentów pochodnych, ale dostępne są zaawansowane nowe rozwiązania, aby rozwiązać problemy, z którymi branża obecnie boryka się z zasiedziałą technologią”, dodał Justin Llewellyn-Jones, szef rynków kapitałowych (akcje, FX i instrumenty pochodne) w Broadridge.

Post Banki do zwiększenia wydatków na infrastrukturę po handlu po niepowodzeń w zmienności rynku pojawił się pierwszy na HANDLU.

0 Comments

Add comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*