Barclays uruchamia platformę barx dla jednego dealera z Nasdaq

forex-generator

UK bank inwestycyjny Barclays uruchomił nową platformę jednego dealera we współpracy z amerykańską giełdą Nasdaq, aby dać klientom instytucjonalnym dostęp do swojej głównej płynności dla amerykańskich akcji.

Nazwany BARX Book for Equities, platforma jednego dealera wchodzi w zakres elektronicznej platformy handlowej banku BARX i zapewni klientom instytucjonalnym dostęp do notowanych na giełdzie w USA pojedynczych nazw i funduszy giełdowych (ETF).

Platforma zaoferuje klientom dostęp do kilku typów zamówień i płynności za pomocą algorytmów, inteligentnego routera zamówień (SOR), taktyki BARX Book oraz bezpośrednich interfejsów programowania aplikacji (API).

“Chodzi o zapewnienie naszej instytucjonalnej bazie klientów dostępu do płynności w celu zmniejszenia ukrytych i wyraźnych kosztów handlowych. To będzie osadzone w naszych algorytmów i SOR,” Nas Al-Khudairi, globalny szef rynków handlu elektronicznego i strategii cyfrowej w Barclays, powiedział TRADE o uruchomieniu.

“To łączy ogólny ekosystem naszej płynności kapitału akcji w jedno centrum, do którego możemy następnie umożliwić klientom dostęp, łącząc całą tę płynność, którą mamy we własnym zakresie i po prostu odzwierciedlając ją zewnętrznie z naszą bazą klientów, co wcześniej nie było skutecznego mechanizmu do zrobienia.”

BARX Book będzie hostowany na platformie realizacji zleceń Nasdaq, gdzie operator rynków będzie nadzorował operacje, niektóre elementy kontroli ryzyka i nadzoru, sprawozdawczości handlowej i ułatwień rozliczeniowych.

“Inną kluczową cechą, którą włączyliśmy do naszej oferty, jest możliwość wyboru przez klientów dostępu do głównej płynności anonimowo lub w pełni ujawnionej. O których znowu wiemy, że inni posłowie do PE nie zapewniają” – dodał Al-Khudairi.

Barclays nadal wprowadzać ulepszenia do swojej platformy BARX przez cały ten rok, ostatnio aktualizując swój elektroniczny kanał realizacji zleceń, pakiet algorytmów BARX Gator, do obsługi algorytmów NDF w sierpniu.

Post Barclays uruchamia BARX platformy jednego dealera z Nasdaq pojawił się pierwszy na HANDLU.

0 Comments

Add comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*