Bloomberg i Standard Chartered uruchamiają elektroniczną platformę dla koreańskich obligacji skarbowych

forex-generator

Bloomberg i Standard Chartered uruchamiają elektroniczną platformę dla koreańskich obligacji skarbowychBloomberg nawiązała współpracę z bankiem inwestycyjnym Standard Chartered w celu wprowadzenia elektronicznego przepływu pracy w zakresie handlu w celu uzyskania dostępu do płynności obligacji skarbowych Korei w Terminalu.

Partnerstwo ma na celu zapewnienie inwestorom możliwości scenografi, monitorowania, handlu, przetwarzania i przydzielania transakcji koreańskich obligacji skarbowych za pośrednictwem elektronicznego przepływu pracy za pośrednictwem elektronicznej oferty handlowej Bloomberga. 

Pierwszy handel elektroniczny został już zakończony na Bloombergu między bankiem a globalnym inwestorem po stronie kupna. 

“Widzimy transformację na rynkach stałych dochodów w Azji, ponieważ pandemia przyspiesza tempo cyfryzacji”, powiedział Sharad Desai, globalny szef sprzedaży i strukturyzowania rynków finansowych w Standard Chartered.  “Obligacje skarbowe Korei są aktywnie przedmiotem obrotu przez inwestorów zagranicznych, i widzimy rosnący popyt ze strony inwestorów instytucjonalnych na całym świecie ze względu na zdrowy wzrost gospodarczy kraju.”

Standard Chartered dodał, że jest jednym z największych głównych dealerów w obligacjach skarbowych Korei i jest pierwszym dealerem, który uruchomił w pełni elektroniczną ofertę handlu instrumentami. 

Handel obligacjami stał się z biegiem lat coraz bardziej elektroniczny, a badania sugerujące zwiększoną zmienność rynku i zdalne środowisko pracy przyspieszyły tę tendencję. Średni dzienny wolumen obrotu elektronicznego o stałym dochodzie osiągnął nowy rekord 10,6 miliardów dolarów w styczniu tego roku, zgodnie z Greenwich Associates.

Przepływ pracy pozwala również na przekazywanie koreańskich certyfikatów rejestracyjnych inwestorów na każdym etapie cyklu życia handlu i zapewni inwestorom dostęp zarówno do globalnych, jak i krajowych źródeł płynności za pośrednictwem Terminalu Bloomberg. 

“W miarę jak rynki światowe stają się coraz bardziej połączone, jeszcze ważniejsze jest, aby uczestnicy rynku znaleźli bezproblemowe sposoby dostępu do płynności i pozyskiwania zainteresowania rynku”, dodał William Oberuch, globalny szef handlu na rynkach wschodzących w Bloomberg. “W pełni elektroniczne platformy transakcyjne przynoszą większą efektywność handlową, bardziej płynne przepływy pracy i niższe koszty transakcji”.

Post Bloomberg i Standard Chartered uruchomienie platforma elektroniczna dla koreańskich obligacji skarbowych pojawiła się jako pierwsza na TRADE.