BNP Paribas rozszerza cyfrowego asystenta handlowego ALiX poza FX algos

forex-generator

BNP Paribas rozszerza cyfrowego asystenta handlowego ALiX poza FX algosBNP Paribas wprowadził akcjonarny cyfrowy asystent handlowy oparty na sztucznej inteligencji, aby objąć wszystkie produkty sprzedawane za pośrednictwem platformy Cortex FX.

Znane jako ALiX, narzędzie zostało uruchomione w 2019 roku, aby uzyskać dostęp i wgląd w algorytmy FX banku wraz z analizą w czasie rzeczywistym i bieżącym komentarzem na temat realizacji dla handlowców na Cortex FX.

ALiX był pierwotnie dostępny tylko dla handlu algo, ale BNP Paribas rozszerzył go na wszystkie produkty fx banku, w tym spot, forward, swapy, opcje i zlecenia. 

“Z ALiX, który rozszerzył swój zestaw umiejętności w całym pakiecie FX oferuje teraz prawdziwy one stop shop dla klientów do handlu bez wysiłku za pośrednictwem Cortex FX”, powiedział Nick Hamilton, szef EMEA eFX Sales w BNP Paribas. 

“Nasi klienci musieli dostosować się do nowych środowisk handlowych w ciągu ostatniego roku, a dzięki wysłuchaniu ich potrzeb i wykorzystaniu najnowocześniejszej, innowacyjnej technologii, ALiX nadal definiuje następną generację platform transakcyjnych FX.”

Oprócz rozszerzonych możliwości ALiX, BNP Paribas wprowadził kilka innych ulepszeń do Cortex FX. Należą do nich Gamma Algo dla żywopłotów Delta wykonane poprzez bezpośredni dostęp do rynku potencjalnie zarobić spread i zmodernizowanej platformy zamówień dla klientów do opuszczenia take zyski i stop loss zleceń za pośrednictwem Cortex FX, o nazwie Zamówienia 2.0. 

Gdzie indziej, zmodernizowana platforma zawiera teraz również cyfrowy kanał czatu, zasilany przez specjalistę technologii komunikacyjnych Symphony, który pozwala handlowcom rozmawiać bezpośrednio ze swoim przedstawicielem handlowym, zespołami wsparcia Cortex lub chatbotami.

Mówiąc do TRADE o ALiX w 2019 roku, zespół sprzedaży FX powiedział, że ALiX trawi informacje rynkowe, przedstawiając konkretne opcje poprawy realizacji algo w trakcie lotu, skutecznie dając algorytmom FX BNP Paribas głos.

Najnowsze dane BNP Paribas potwierdziły, że ALiX odpowiedział na ponad 400 000 zapytań klientów od momentu jego uruchomienia. 

Post BNP Paribas rozszerza cyfrowy asystent handlowy ALiX poza FX algos pojawił się jako pierwszy na TRADE.