\”Brakuje nam większego obrazu”: eksperci branżowi wzywają do pilnej reformy regulacyjnej

Główna » Rozporządzenie » \”Brakuje nam większego obrazu”: eksperci branżowi wzywają do pilnej reformy regulacyjnej
Wysłany przez:
forex-generator

Mówiąc dziś na panelu regulacyjnym w najlepszym szczycie kata i handlowego Europe Europe, panelliści, w tym KPMG z Kay Swinburne, komisarza Consob Carlo Comporti, dyrektor ds. Federacji bankowości europejskiej ds. Finansowania zrównoważonego wzrostu Burcek Inel, thinktank nowy założyciel finansowy William Wright i współwłaścicie Globalna grupa polityki publicznej BlackRock, Stephen Fisher zebrała się, aby przeanalizować obecne luki w polityce regulacyjnej, ponieważ odnoszą się ona do handlu papierami wartościowymi oraz szerszym rynkiem kapitałowym w Wielkiej Brytanii i UE – ostrzeżenie, że przegląd jest teraz pilnie potrzebny.

Mówiąc w kwestiach związanych z MiFID II, jeden mówca zasugerował, że byłoby bardziej skuteczne – i wydajne – przekazać regulację w kilku oddzielnych sekcjach, zamiast przeciskać je jako jeden duży pakiet. “Gdyby zostało to zrobione osobno, byłoby to bardziej oparte na danych”, powiedzieli, zauważając, że holistyczne podejście było wyzwaniem. Inną obawą jest to, że po opracowywaniu MiFID II po kryzysie finansowym w 2008 r. Podejmowano wiele decyzji bez danych – w szczególności wokół nakładania niewypłacalności i podwójnego objętości.

“Nie ma teraz wymówki”, powiedzieli. “Regulator może zignorować dane, ale to ich decyzja. Tak czy inaczej, mam nadzieję, że Komisja nauczyła się swojej lekcji. Rynki to nie wszystkie. Jeśli stosujesz coś na rynek o stałym dochodzie, niekoniecznie musisz zastosować go na rynku akcji – nie musimy jechać na jeden jednorodny rynek i to powinno być już jasne. To zdecydowanie czas na recenzję. ”

Chociaż UE wzrosła pewne rynki kapitałowe od czasu uchwalenia MiFID II, panel zgodził się, że był niejednolity. “Od 2010 r. Łączny udział w UE rynków kapitałowych na całym świecie spadł o połowę, z 19% do zaledwie 11% w ubiegłym roku”, powiedział jeden z mówcy. “Zdecydowana większość wzrostu pochodzi z już rozwiniętego Rynki – nie widzieliśmy zbieżności. Wysoko rozwinięte rynki stały się bardziej rozwinięte, podczas gdy inne cofnęły się wstecz pod względem głębokości rynku kapitałowego, a najmniej rozwinięty nie poczyniły żadnych postępów. Potrzebujemy pilnej reformy rynków kapitałowych. ”

Ogólny konsensus, powszechnie podzielony między mówcami paneli, polegał na tym, że w 2014 r. Koncentracja oryginalnego Unii rynków kapitałowych (CMU) uruchomiona przez Jean-Claude Juncker (były prezes Komisji Europejskiej). “Tak bardzo skupiliśmy się na szczegółach i harmonizacji, że straciliśmy z oczu ważne rzeczy”, powiedział jeden. “Istnieje niebezpieczeństwo, że brakuje nam drewna dla drzew”.

“Wszyscy wiemy, że krajobraz europejskich giełd jest absurdalny”, dodał kolejny. “W Europie mamy 22 grupy wymiany działające 31 giełd na oferty, 36 na handel, 18 CCP, 22 CSD. W porównaniu do USA, w których jest tylko siedem grup wymiany, tylko jeden CSD dla akcji. Być może jest to jeden z powodów, dla których rynek amerykański jest ponad czterokrotnie większy niż rynek europejski. Zbytnio koncentrujemy się na harmonizacji rynków i nie wystarczającej ilości budowy zdolności na krajowych rynkach kapitałowych. Większość dźwigni to krajowa – emeryta, opodatkowanie i tak dalej. To nie są dźwignie, które UE może pociągnąć. Są to dźwignie, które rządy krajowe muszą samodzielnie wyciągnąć. ”

jednak podkreślono, że kluczowe jest dla branży osiągnięcie długoterminowej, głębokiej puli płynności – a to oznacza aktualizację i poprawę dostępu do właścicieli aktywów. “Bez tego nie możesz mieć skutecznych rynków kapitałowych”, powiedział jeden z głośników. “Jeśli to zależy od mnie, wprowadziłbym kompulsywną automatyczną rejestrację na emerytury jutro, aby zbudować te pule – i dopóki to nie zrobimy, CMU to tylko A Pipe Dream. Czas na to był 30 lat temu, ale następny najlepszy czas jest teraz. ”

Oczywiście nastąpił postęp. “Dwadzieścia lat temu nie rozmawialibyśmy, czy szkło było w połowie pełne, czy w połowie puste – nie było szkła”, powiedział głośnik. “Ale czy to wystarczy? Oczywiście nie.”

Więc co zajmie wprowadzenie prawdziwej zmiany? “Wygląda na to, że nie ma wystarczającego poczucia kryzysu, aby naprawdę sprawić, że rządy uderzyły w głowy i rozwiązać rzeczy”, powiedział jeden. “Mieliśmy to w branży bankowej, ale jeszcze nie w handlu papierami wartościowymi Przemysł – ale na jakie kryzysy czekają? Mamy kryzys energetyczny, zmiany klimatu, Brexit, Ukraina – co więcej musi się wydarzyć? ”

Wyzwaniem jest to, że podejście UE – i ogólnie CMU – wydaje się być bardziej introspekcyjne od czasu Brexitu. “Język począł się początkowo uczynieniem UE bardziej atrakcyjnym jako globalnego miejsca inwestycyjnego, i wydaje się, że od tego czasu nieco zrzucił radar” powiedział mówca.

“Jeśli zabierzesz z tego Wielką Brytanię, w zasadzie pozostawiasz zbiór stosunkowo małych i odmiennych rynków członków”, argumentował inną. “Oryginalna wizja Juncker jest teraz zupełnie inna, z Londynem poza obrazem. Muszą wrócić do deski kreślarskiej, być może z nieco mniej ambitnym celem. Ale nadal muszą patrzeć na zewnątrz, a nie do wewnątrz. ”

Obawy polega na tym, że cele branżowe i cele regulacyjne wydają się rozbieżne – i to jest zmartwienie. “Priorytety regulacyjne zmieniają się i niekoniecznie zgodnie z branżą”, ostrzegał jeden panelist. “Jest to potencjalne źródło problemów w przyszłości”.

Więc jakie są dzisiejsze priorytety i czy mamy dziś odpowiednie cele w zakresie osiągnięcia skutecznej i dobrze skalibrowanej struktury rynku?

Pod względem wzrostu rynków kapitałowych UE, najsilniej nalegany cel był przejściem na jednolity rynek w całej UE. “Musimy zmusić europejskie wymiany do zebrania się i tworzenia pojedynczych rynków”, podkreślił mówca. “Widzieliśmy konsolidację wymiany, ale jeszcze nie rynków. Mamy Euronext, Nasdaq – mają już wiele rynków, więc jest to dobry punkt wyjścia, ale to musi stać się dalej. ”

Wreszcie: “Musimy dołączyć do polityki publicznej, od kołyski do grobu”, wezwał kolejny.

”i musimy przyjąć innowacje. To pojęcie o kontrolowaniu wszystkiego po prostu nie działa. W systemie musi istnieć ryzyko, a innowacje są sposobem na wprowadzenie tego. Ludzie w tym pokoju są w stanie wprowadzać innowacje, ale muszą uzyskać przestrzeń polityki, aby to zrobić. Ryzyko nie zawsze jest złe ”.

Post “Brakuje nam większego obrazu”: eksperci branżowi wzywają do pilnej reformy regulacyjnej, pojawił się pierwszy w handlu.

0 Comments

Add comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*