brytyjskie systemy obrotu widzą, że udział w rynku UE gwałtownie spada po brexicie, raport stwierdza,  

Główna » Systemy obrotu » brytyjskie systemy obrotu widzą, że udział w rynku UE gwałtownie spada po brexicie, raport stwierdza,  
Wysłany przez:
forex-generator

systemów obrotu z siedzibą w brytyjskie systemy obrotu widzą, że udział w rynku UE gwałtownie spada po brexicie, raport stwierdza,  UK odnotowało spadek udziału w rynku w europejskim obrocie akcjami do zaledwie 2,5% po wyjściu Zjednoczonego Królestwa z UE, wynika z raportu Liquidnet.

W pierwszych dwóch tygodniach handlu w 2021 r. udział brytyjskich systemów w rynku european STO (obowiązek obrotu akcjami) spadł z 16% przed brexitem do 2,5% po brexicie, patrząc zarówno na płynność adresowalną, jak i nie adresowalną.

Działalność została wchłonięta przez systemy obrotu z siedzibą w EMEA, w których udział w rynku wzrósł z 37% do 48,5%, oraz podmioty o ekscesach i podmiotach systematycznie internalizujących działalność, które odnotowały wzrost o 3% do 49%.

Udział w rynku oświetlonych obiektów pierwotnych pozostał stabilny dla akcji EU STO, patrząc na adresowalną i nie adresowalną płynność, zgodnie z raportem, z 33,2% udziałem w rynku przed brexitem w porównaniu do 32,77% po brexicie.

“Podczas gdy dyslokacja płynności UE wydaje się mało prawdopodobna, biorąc pod uwagę, że systemy obrotu inwestycyjnego dokonały tworzenia platform w UE, europejskie organy regulacyjne nadal przewidywały zmianę w unijnych giełdach pierwotnych”, powiedział Liquidnet.   

W sprawozdaniu dodano, że przemysł prawdopodobnie zobaczy również ciemną płynność “rewitauracyjną z powrotem do Londynu”, ponieważ Wielka Brytania chce bronić alternatywnych pul płynności, aby przyciągnąć działalność spoza UE. Brytyjski Urząd Nadzoru Finansowego (FCA) obniżył niedawno próg LIS dla akcji notowanych na giełdzie w UE do 15 000 euro, czyniąc handel ciemnym bardziej atrakcyjnym i mniej restrykcyjnym.

Ruch nastąpił po różnych zmianach w unijnej STO, która ostatecznie stwierdziła, że akcje notowane na giełdzie UE, które handlują funtem szterlingiem, będą mogły handlować na brytyjskich obiektach. Mniej niż 50 akcji notowanych na giełdzie w UE podlega kryteriom, co stanowi mniej niż 1 % całkowitej działalności handlowej UE.

“Obok aktualizacji regulacyjnej FCA obniżającej próg LIS dla zapasów z głównym notowania w UE do zaledwie 15.000 euro, Wielka Brytania jest powszechnie oczekiwana, aby wkrótce przyznać Szwajcarii równoważność”, powiedział Liquidnet. “W wielkiej Brytanii i USA firmy w stanie wykonać na brytyjskich i szwajcarskich miejscach poniżej niższych progów LIS, europejskie obawy, że mogą one być umieszczone w niekorzystnej sytuacji są prawdopodobnie wzmocnione.”

Połączenie tych okoliczności może doprowadzić do zmiany serca z Unii Europejskiej, czy przyzna ona Brytyjskiej równoważności, dodano w sprawozdaniu.

Po brytyjskich systemach obrotu zobacz udział w rynku UE gwałtownie po brexicie, raport stwierdza, pojawił się pierwszy na Handlu.