Buy-side zgadza się, że duże zbiory danych są najbardziej niedocenianą technologią rynkową 

forex-generator

Buy-side zgadza się, że duże zbiory danych są najbardziej niedocenianą technologią rynkową Big danych jest najbardziej niedocenianą technologią wschodzącą na rynkach, inwestorów kapitałowych i o stałym dochodzie ankietowanych w nowych badaniach z Greenwich Associates zgodziły.

W raporcie zbadano 234 inwestorów kapitałowych i o stałym dochodzie w firmach po stronie kupna w Europie i USA, stwierdzając, że 30% z nich uważało, że duże zbiory danych są niedoceniane.

“Dane i analizy mają wyraźny potencjał i chociaż nie każdy przedsiębiorca może wykorzystać duże zbiory danych do pomysłów handlowych lub egzekucji handlowych, to jasne jest, że handlowcy widzą, że istnieje szansa”, powiedział raport Greenwich Associates. 

“Handlowcy o stałym dochodzie jako grupa są jeszcze bardziej uparty na duże zbiory danych i alt danych niż akcje. Ilość danych dostępnych dla handlowców o stałym dochodzie wzrosła w ciągu ostatniej dekady, a my jesteśmy w fazie, w której uczestnicy rynku ciężko pracują, aby umieścić te dane do pracy.”

Big data została następnie sztuczna inteligencja (AI), które 27% inwestorów zgodziło się również niedoceniane, podczas gdy 25% stwierdziło, że technologia blockchain była niedoceniana.

Zarówno po stronie kupna, jak i sprzedaży oczekuje się zwiększenia wydatków na technologie AI, blockchain i chmura o jedną trzecią w ciągu najbliższych dwóch lat, wynika z ostatnich badań przeprowadzonych przez Broadridge. Firma ustaliła również, że 72% firm w Wielkiej Brytanii aktywnie rekrutuje się na zewnątrz, aby pomóc w zaspokojeniu ich potrzeb technologicznych.

Banki i brokerzy podniosły wysiłki w przestrzeni dużych zbiorów danych w ostatnim czasie wśród zwiększonego popytu ze strony buy-side. Virtu Financial niedawno wprowadziła dwa narzędzia do analizy dużych zbiorów danych, aby umożliwić klientom po stronie kupna zarządzanie danymi w ramach wyboru strategii handlowej, atrybucji kosztów i oceny kontrahenta za pośrednictwem ujednoliconej struktury technologii opartej na sieci.