Cboe rozszerza handel opcjami do prawie 24 godzin dziennie 

forex-generator

Cboe rozszerza handel opcjami do prawie 24 godzin dziennie Cboe Global Markets przedłużył sesję handlową na giełdzie opcji do prawie 24 godzin dziennie dla niektórych opcji indeksu jako środka dla inwestorów, aby lepiej radzić sobie ze zmiennością rynku.

Giełda wydłuży swoje globalne godziny handlu dla opcji indeksu S&P 500 (SPX) i cboe volatility index (VIX), w czwartym kwartale tego roku z zastrzeżeniem przeglądu regulacyjnego.

Opcje SPX i VIX obecnie handlują od 3.00 am ET do 9.15 am ET, ale zgodnie z nowym harmonogramem, handel rozpocznie się o 8:15 PM ET i trwa do 9:15 ET następnego dnia rano. Przedłużona sesja nie wpłynie na regularne godziny handlu na parkiecie cboe Options Exchange w Chicago.

Cboe powiedział, że wydłużone godziny handlu mają na celu zwiększenie popytu ze strony inwestorów na bardziej efektywne zarządzanie ryzykiem podczas zmienności rynku. Zaoferuje inwestorom możliwość dostosowania swoich pozycji opcji SPX i VIX w dowolnym momencie, aby reagować na globalne wydarzenia makroekonomiczne.

“Indeksy S&P 500 i VIX są szeroko śledzone na całym świecie, a opcje SPX i VIX cboe są wykorzystywane przez inwestorów zarówno w kraju, jak i na arenie międzynarodowej, które chcą handlować, zabezpieczać lub uzyskać ekspozycję na szeroki rynek amerykański i globalną zmienność kapitału”, dodała Arianne Criqui, starszy wiceprezes, szefowa instrumentów pochodnych i globalnych usług dla klientów w Cboe Global Markets. 

“Ponieważ rynki finansowe na całym świecie stają się coraz bardziej wzajemnie powiązane, ważne jest, aby uczestnicy rynku mieli możliwość handlu produktami, które spełniają ich cele inwestycyjne, kiedy i jak potrzebują, bez względu na porę dnia.”

Cboe powiedział, że wydłużone godziny handlu będą również uzupełniać jego niedawno ogłoszoną ekspansję w Regionie Azji i Pacyfiku. Pod koniec marca operator giełdy potwierdził swoje plany nabycia operatora systemu obrotu Chi-X Asia Pacific od JC Flowers jako środka wejścia na rynki Australii i Japonii. 

Post Cboe rozszerza handel opcjami do prawie 24 godzin dziennie pojawił się pierwszy na HANDLU.