Citi dołącza do American Financial Exchange jako animator rynku swapów procentowych AMERIBOR

forex-generator

US bank inwestycyjny Citi dołączył do American Financial Exchange (AFX), amerykańskiej elektronicznej wymiany pożyczek bezpośrednich i pożyczek.

Dzięki partnerstwu z giełdą Citi zaoferuje zabezpieczenie pozycji alternatywnych kontraktów terminowych american interbank offered rate (AMERIBOR) i zapewni wprowadzenie na rynek swapów procentowych AMERIBOR.

AMERIBOR jest amerykańską alternatywną stopą referencyjną dla LIBOR, która jest wycofywana z rynku w kolejnych latach manipulacji okrywających wskaźnik.

“Wspieranie naszych klientów poprzez ich odejście od LIBOR jest priorytetem dla Citi”, powiedział Geoffrey Weber, szef Americas liniowych kursów handlowych w Citi.

“Dzięki naszemu strategicznemu partnerstwu z AFX wierzymy, że możemy usprawnić tę transformację dla naszych klientów, zwłaszcza banków lokalnych i regionalnych, które uważają indeks AMERIBOR za reprezentatywny dla ich rzeczywistych kosztów finansowania. Podobnie jak w odniesieniu do produktów LIBOR i SOFR, jesteśmy zobowiązani do bycia liderem na rynku produktów AMERIBOR, oferując głęboką płynność w kontraktach terminowych i swapach procentowych.”

W ciągu tego roku rynek był nadal odsuwowy od LIBOR. We wrześniu ramię danych międzydealerskiego brokera Tradycja, TraditionDATA, udostępniła swoje produkty do swapu stopy procentowej i danych walutowych, w tym globalny alternatywny pakiet stopy zwrotu odsetek (RFR), w tym SONIA, ESTR, SOFR i AMERIBOR na platformie chmurowej Amazon Web Services (AWS). , euro, frank szwajcarski i jen japoński po 31 grudnia 2021 r.

Post pojawił się jako pierwszy na HANDLU.

0 Comments

Add comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*