Citi uruchamia platformę handlową futures algo

forex-generator

US bank inwestycyjny Citi wprowadził nową platformę handlową z zestawem algorytmów realizacji dla rynków kontraktów terminowych na wszystkich głównych giełdach w USA, Europie i Regionie Azji i Pacyfiku.

Nowa platforma zawiera wzorcowe algo, takie jak średnia cena ważona czasem (TWAP), średnia cena ważona wolumenem (VWAP) i Close, a także inne strategie i inteligentne typy zamówień.

Jego flagowy algorytm jest strategią niedoboru wdrożenia, znaną jako Arrival, która według Citi została zaprojektowana od podstaw na platformie. Bank dodał, że Arrival został zaprojektowany w celu zminimalizowania poślizgu poprzez zmniejszenie kompromisu kosztowego między wpływem rynku a zmiennością cen w różnych warunkach rynkowych w czasie rzeczywistym.

Przybycie łączy również wiele strategii, które są specjalnie dostrojone do mikrorynkowych środowisk mikrostruktury w jeden punkt dostępu dla zmniejszenia złożoności.

“Nasi klienci nie chcą wprowadzać wielu parametrów, aby zrealizować zlecenie”, powiedział Gordon Ball, szef działu elektronicznego realizacji kontraktów terminowych w Citi. “Złożoność obsługi inteligentnego algorytmu i dostosowywania dostosowawczych dostosowawczyń spoczywa na nas, aby nasi klienci mogli skupić się na swoich ogólnych celach inwestycyjnych i handlowych.”

Inicjatywa była wieloletnim projektem w Citi i częścią ciągłych wysiłków na rzecz inwestowania w swoje elektroniczne usługi i możliwości w zakresie realizacji, zgodnie z globalnym współszefem kontraktów terminowych, rozliczeń i maklerskiego FX prime w Citi, Sabrina Wilson.

“Dokonaliśmy wielu kluczowych pracowników, aby zwiększyć ten wysiłek, wnosząc wiedzę fachową i świeże spojrzenie na potrzeby naszych klientów. Rezultatem jest globalne rozwiązanie, które koncentruje się na indywidualnej mikrostrukturze rynkowej.”  Wilson dodał

W październiku Wilson i Chris Perkins awansowali na globalnych współszeredysty kontraktów terminowych, rozliczeń i fx prime pośrednictwa po odejściu Jerome Kemp, który przeszedł na emeryturę po dziewięciu latach z Citi. Obie miały za zadanie rozwój franczyzy klientów Citi i zwiększenie dystrybucji elektronicznej.

“Niezwykle ważne było dla nas budowanie algorytmów specjalnie dla notowanych instrumentów pochodnych, zaspokajających unikalne cechy tych różnorodnych instrumentów i ich mikrostruktur rynkowych”, dodał Wilson.

Post Citi uruchamia futures algo platformy handlowej pojawił się pierwszy na HANDLU.

0 Comments

Add comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*