Credit Suisse i Instinet wykorzystują blockchain do rozliczania transakcji na amerykańskich akcjach tego samego dnia z Paxos

forex-generator

Credit Suisse i Instinet wykorzystują blockchain do rozliczania transakcji na amerykańskich akcjach tego samego dnia z PaxosThe firmy broker-dealer Credit Suisse i Nomura rozliczyły transakcje na giełdzie w USA w cyklu rozliczeniowym tego samego dnia na platformie rozliczeniowej papierów wartościowych opartych na blockchain Paxos. 

Ćwiczenie pomiędzy Credit Suisse i Instinet miało miejsce o godzinie 11:00 czasu wschodniego (ET) i rozliczane o 16:30 ET, co świadczy o zdolności firm do wykonywania i rozliczania transakcji prowadzonych przez cały dzień. 

“Innowacje w technologii blockchain są przyrostowe. Cieszymy się, że możemy poczynić postępy w wytyczaniu drogi do szybszego czasu rozliczania przy niższych kosztach akcji publicznych”, powiedział Emmanuel Aidoo, szef rynków aktywów cyfrowych w Credit Suisse.

“Te postępy będą ostatecznie korzystne dla szerszego rynku, ponieważ coraz więcej firm dołącza do platformy. Cieszymy się, że możemy współpracować z Paxos i Instinet, aby rozwijać tę technologię, która pomoże odblokować kapitał, zwiększyć płynność i zmniejszyć ryzyko w czasie.”  

Ruch jest w czasie polaryzacji na amerykańskim rynku akcji, gdzie eksperci i komentatorzy zaciekle dyskutowali o zaletach rozliczenia T + 0 w porównaniu z T + 1, po gamestop i incydent Robinhood na początku tego roku, który zwiększył presję rynkową na skrócenie czasu rozliczenia.

Saga zaowocowała powszechnymi wezwaniami – na czele z dyrektorem generalnym Robinhooda – do rozważenia ugody T+0; jednakże zostało to szybko odrzucone przez DTCC i innych ekspertów branżowych ze względu na usunięcie płynności i łagodzenia ryzyka korzyści z obecnie obowiązującego systemu kompetingu.

DTCC wydała od tego czasu dwuletni plan przemysłowy na skrócenie cyklu rozliczeniowego dla amerykańskich akcji do jednego dnia roboczego po zakończeniu handlu. Paxos ogłosił jednak, że bardziej nowoczesna infrastruktura rynkowa wykorzystująca technologię blockchain będzie w stanie przezwyciężyć nieodłączną nieefektywność i koszty w cyklu życia handlu. 

“Rozliczenie w amerykańskich akcjach jest nieprzejrzyste i obciążone niepotrzebnymi opóźnieniami, kosztami kapitałowymi i wydatkami. Ciężko pracujemy, aby poprawić rozliczenia z korzyścią dla wszystkich uczestników rynku”, powiedział Charles Cascarilla, dyrektor generalny i współzałożyciel Paxos. 

“Zmodernizowany system rozliczeń może stworzyć bezpieczniejsze, sprawiedliwsze i bardziej otwarte rynki kapitałowe sprzyjające innowacjom. Nowoczesna technologia sprawia, że ryzyko obecnego systemu jest przestarzałe, a jednocześnie umożliwia większą płynność handlową przy większej przejrzystości własności.”

Osada Paxos w zeszłym roku firma Credit Suisse i Instinet stały się pierwszymi dwiema firmami, które dołączyły do platformy.

Nowojorska firma twierdzi, że oznacza pierwsze zastosowanie technologii blockchain na żywo na amerykańskim rynku akcji i umożliwia jednoczesną wymianę gotówki i papierów wartościowych w celu rozliczenia transakcji. Paxos uruchomił usługę w ramach nie-ulgi działania z US Securities and Exchange Commission (SEC), i ma nadzieję na zapewnienie pełnej rejestracji agencji rozliczeniowej w tym roku.

“Jesteśmy zobowiązani do przeróbki procesu rozliczania na rynkach amerykańskich. Wprowadzimy znaczące korzyści finansowe i osiągniemy efektywność operacyjną dzięki technologii blockchain, która ułatwi otwarty system finansowy. Dzięki Paxos wszyscy uczestnicy rynku mogą skorzystać na poprawie rozliczeń”, dodał Cascarilla.

Post em pojawił się jako pierwszy na handlu.