Czechowe propozycje sygnały miFID U-Turn jako 10% DVC jest ponownie opowiadane w zamian za relaksowanie systematycznych internalizacji

Główna » Rozporządzenie » Czechowe propozycje sygnały miFID U-Turn jako 10% DVC jest ponownie opowiadane w zamian za relaksowanie systematycznych internalizacji
Wysłany przez:
forex-generator

Czeska prezydencja zasygnalizowała ogromny zwrot w Dark Trading w ramach proponowanych poprawek MiFID II, z nowym kompromisem w poniedziałek po spotkaniu grupy roboczej w zeszłym tygodniu.

W najnowszej iteracji Prezydencja zaproponowała utrzymanie podwójnego objętości – tym razem przy uproszczonej stawce 10% w celu ograniczenia ciemnego handlu – w zamian za złagodzenie zasad około środkowego handlu systematycznymi wewnętrznymi. Poprzednie reżimy zasugerowały zacisk na quasi-Dark, narzucając nowe minimalne progi: jednak propozycja jest obecnie oceniana przez państwa członkowskie UE sugeruje, aby umożliwić handel Midpoint na SIS dla handlu dowolną wielkością.

W swojej wcześniejszej propozycji Prezydencja Czeska – ku przerażeniu stowarzyszeń branżowych, takich jak Federacja Europejskiej Giełdy Papierów Wartościowych (FESE) – pierwotnie zasugerowała bardziej dostosowanie się do brytyjskiego przeglądu hurtowego rynku rynków Propozycje rozluźnienia zasad dotyczących ciemnego handlu poprzez złomowanie DVC dla puli akcji w celu oceny wpływu na tworzenie cen. Nowa sugestia znacznie wyższej czapki i ułatwienia SIS oznacza znaczącą zmianę serca.

Pod względem skonsolidowanej taśmy i płatności za przepływ zamówienia (PFOF), poniedziałkowa propozycja oznacza kolejne odwrócenie. Nowa propozycja Czeska sugeruje skonsolidowaną taśmę, która obejmuje dane po handlu oraz najlepszą ofertę i ofertę w momencie transakcji. Ten element przed handlem został pierwotnie uwzględniony jako narzędzie łagodzące dla dodatku PFOF.

Jednak w propozycji przedstawionej na początku tego tygodnia czeska prezydencja – zamiast zezwolić na PFOF – zasugerowało zakaz oparty na zwolnieniu praktyki, w której państwa członkowskie będą miały indywidualną uprawnienia do wdrożenia zakazu. Nowy kompromis nie usuwa elementu przed handlem z ogólnej propozycji taśmy, pomimo sugerowanego zakazu PFOF.

Niektórzy uczestnicy już argumentują, że to patchworkowe podejście do regulacji w Europie jest przeciwieństwem intencji za jednolity rynek. “To bardzo niedawne skrócenie, które naszym zdaniem ma pewną wartość, ponieważ popieramy zakaz PFOF, ale nie popieramy zwolnień dla państw członkowskich”, powiedział Nicolas Rivard, szef zaawansowanych usług danych w Euronext Handel. “Istnieje już propozycja zwolnienia dla mniejszych wymian na skonsolidowanej taśmy. Kiedy patrzysz na CMU, jest to szkodliwe z naszego punktu widzenia. Niektóre rynki będą miały swoje dane na taśmie, niektóre nie. Niektórzy będą mieli PFOF, inni nie. Jest to szybki zawrócenie z bardzo mało czasu na odpowiednią ocenę wpływu na rynku kapitałowe UE, co zasługuje na przekazanie czasu państwom członkowskim do odzwierciedlenia. ”

państw członkowskich UE są obecnie w “okresie ciszy” i teraz mają okazję albo wyjść W opozycji do kompromisu lub milczanie dziś do 14:00 CET.

Post Czech Sygnał miFID U-Turn jako 10% DVC jest ponownie opowiadany w zamian za relaksowanie systematycznych internalizacyjnych pojawiło się pierwsze w handlu.

0 Comments

Add comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*