Dark Trading: Nawigacja na świata rozbieżnego Post-Brexit

Główna » Rozporządzenie » Dark Trading: Nawigacja na świata rozbieżnego Post-Brexit
Wysłany przez:
forex-generator

Zmiany w Brukseli w MiFID II w ramach przeglądu Unii Capital Markets Union (CMU) w listopadzie potwierdził stanowisko Europy na Dark Trading. Od momentu wdrażania MiFID II w 2018 r. Kontynent wyjaśnił, że zamierza posiadać przejrzystość przede wszystkim w ofercie wspierania ochrony inwestorów detalicznych na rynkach kapitałowych, krucjatę, która byłaby włączona Wielka Brytania, miała to był dla Brexit.

Jednakże po wyjściu z Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej te strony miały priorytety przeciwne. Podczas gdy UE koncentruje się na dalszym ograniczeniu rosnącej ilości woluminów odbywających się off-book, Wielka Brytania była intencyjna w sprawie odkrycia samego, aby uczynić go bardziej atrakcyjnym miejscem do prowadzenia działalności gospodarczej po utratę prawie całej działalności gospodarczej UE akcji Powrót do kontynentu.

“Bałkanizacja historii płynności na pewno się rozgrywa. Myślę, że niektóre z rynku Praktykujący mieli nadzieję – naiwnie lub w inny sposób – że nie byłoby tak szybkie rozbieżności tak szybko, ale myślę, że teraz statek popłynął i zdecydowanie widzimy to, co się stało, “powiedział James Baugh, szef europejskiej struktury rynku na Cowen. “To [Europe’s MiFID II zmienia], część tej narracji, aby spróbować ograniczyć ilość transakcji transakcji na MTF Ciemności, a także, nadal stosując presję na systematyczne internalizarzy, aby spróbować popchnąć więcej tego biznesu do zapalonych”

Kluczowym celem MiFID II było przeniesienie woluminów na oświetlone rynki, wprowadzając rzeczy jak podwójne czapki (DVC) dla Dark Trading To zrobić -trade przezroczystość, w tym systematyczne internalizerzy (SIS) i częste aukcje wsadowe (FBA), które Europa ustawiła teraz swoje atrakcje z najnowszymi poprawkami do Rulibook dodatkowe limity do Dark Trading.

“Większość z nas przewidywała rozbieżność między Wielkiej Brytanii a UE 27. MiFID II jest wszystkim o uzyskaniu płynności z powrotem do oświetlonego przejrzystego środowiska. Podczas gdy na stronie Wielkiej Brytanii z powodu Brexit widzimy inny ruch polityczny, w jaki sposób jest Czy uwalniamy Wielką Brytanię w taki sposób, aby przyciągnąć interesy? Jest to bardzo inny problem do rozwiązania, “powiedział Alasdair Haynes, dyrektor generalny Aqus Exchange.

Udane lobbing z zaskarżonymi rynkami regulowanymi znaczyło Europa nadal sprzyjać Przezroczyste oświetlone rynki w swoich aktualizacjach regulacyjnych, a jeśli w Wielkiej Brytanii rozbiega się z tego zbyt dramatycznie w nadchodzących miesiącach, a następnie uczestnicy rynku mogły pozostać z fragmentionym krajobrazem płynności, a następnie zwiększonym kosztem obrotu do nawigacji.

“Te propozycje mają potencjał zmienić, jak ludzie myślą o wykonaniu przepływu zamówienia w UK i Europa. Myślę, że większość uczestników rynku zgodziła się, że istnieje przypadek, aby uzyskać więcej prostoty w przepisach rynkowych i myślę, że rozbieżność nie pomaga tak aspiracji “- powiedział Ed Wicks, szef handlu w zarządzaniu prawnym i ogólnym zarządzaniem inwestycjami.

W LIGHT

Wśród zmian realizowanych przez Komisję Europejską jest zastąpienie podwójnych czapek objętościowych (DVC) z pojedynczą objętościową (SVC) o 7% w całej Europie w ofercie dalszego zmniejszenia ilości ciemnego obrotu kontynent. System ten zastąpił 8% czapkę na uczestnikach i 4% WPR na lokale, które najbardziej zgadzają się nadmiernie złożone.

Dokładniej, ostatnie zmiany w Brukseli wydają się być zamierzone na napędzanie małych woluminów handlowych z powrotem na oświetlone rynki i są koncentrujące głównie na czymś poniżej dużej skali (LIS). Zgodnie z danymi przez krajobraz płynności LIFILNET, wdrażanie MiFID II na początku Z 2018 r. Odnotowało proporcję ciemnego rynku obrotu powyżej LIS w Europie, Bliskim Wschodzie i Afryce (EMEA) podwójnie od 20% do 40%. Regulatory w Europie uważają teraz, aby ten procent był wyższy.

Wśród jego metod, czy postępowanie jest zakaz alternatywnych lokali handlowych (MTF) z wykorzystania referencyjnego zwolnienia cenowego w celu wykonania małych transakcji w Europie, z powodu nowego minimalnego progu dwóch razy standardowego rozmiaru rynku. Zmiany nie są najgorszym scenariuszem dla MTFS i Dark Trading w Europie, z wieloma spekulacjami, które regulatorzy mające na celu usunięcie progów LIS dla całego handlu. Niezależnie od tego, czy jest to coś, co zostanie ponownie rozerwane, będzie musiało zobaczyć linię. Studia

“pokazują, że poniżej tego progu ma dość dużo objętości, który obecnie występuje na sis i ciemnych miejscach. Jeśli propozycje miały iść naprzód w swojej obecnej formie, niektóre z tego przepływu można zachęcać na oświetlone rynki. Duże zamówienia, one [Europa] mogą wyraźnie zobaczyć uzasadnienie Dark Trading, “dodaje Wicks.

regulatorów jest pozornie świadomy tego, że historycznie, gdy mają wyciszyć ciemny handel, alternatywne miejsca, takie jak systematyczne internalizujące (SIS) i częste aukcje wsadowe (FBA) odnotowały wzrost woluminów i jest to te quasi-ciemne zakątki rynku, które oni Następnie lśniące światło, zarówno poprzez niedawną aktualizację do MiFID II, jak i ich potencjalne przyszłe aktualizacje regulacyjne, które mogą przestrzegać konsultacji RTS 1 i 2.

“Europa próbuje kontynuować ten proces przejrzystości w więcej dziedzinach, gdzie nie pójść tak daleko, jak musieli,” powiedział Gareth Exton, szef egzekucji i usług ilościowych dla EMEA w LIFTNET. “To teraz te inne rzeczy Wymyślają się z powodu MiFID II, który jest FBA i SIS, które teraz chcą mieć To próbuje Teraz świeci trochę więcej światła na tym, co dzieje się przed handlem “.

Systematyczne Internterisers

Systematyczne objętości internalizujące mają przy okazji, zostały napompowane w Europie przez regulatorów. W czerwcu 2021 r. ESMA opublikowała zestaw danych twierdzących, że handel akcentami na miejscu był w stałym spadku z SIS oznaczonym jednym z głównych winowców. Raport dotyczy danych w listopadzie 2019 r., Stwierdził, że Goldman Sachs Si zdominował handel europejski kapitałowy w tym roku, jednak ten wniosek został później uznany za wygenerowany z nieprawidłowym zestawem danych. Liczba została zawyżona przez rozliczenia handlu, ze względu na wielkość Banku Inwestycyjnego Banku Maklerskiego. Regulator był w konsekwencji wywołany przez różne stowarzyszenia branżowe, w tym Oxera i Afme, za niedokładne postrzeganie rynku. Według LIVICNET, systematyczne internalizarzy w trzecim kwartale tego roku stanowiły 13% ogólny wolumen handlowy w Europie.

W ostatnich zmianach w MiFID II zalecano kilka zmian przez Komisję do ograniczenia SIS, w tym upping minimalnej wielkości cytatu do dwóch razy standardowego rozmiaru rynku (SMS) i ograniczając ich zdolność do dopasowania do środkowego punktu do, kiedy są Obrót powyżej dwukrotności standardowego rozmiaru rynku, ale poniżej progu LIS, przestrzegając rozmiaru kleszcza, a także powyżej LIS. Należy zauważyć, że dwa razy SMS jest tylko wielkością cytatem, a SIS może handlować poniżej. Regulatory zasugerowały również zakazanie płatności za przepływ zamówienia dla SIS, zamiast tego wymagają ich zarabiania przepływu detalicznego, publikując konkurencyjne cytaty przede-handlowe w innym ruchu, aby zmusić mniejsze transakcje z powrotem do rynków regulowanych. Ulica zmieszana jest w podejściu do zmian w reżimu SI, z wieloma firmami boku kupujących widząc korzyść płynności dostarczanej przez mechanizmy, zwłaszcza jeśli chodzi o małe zamówienia.

“Jeśli myślisz o tym, że możesz być obrotem na podstawie zaplanowanej podstawy przez pewien czas, naturalnie zamierzasz mieć ten porządek macierzysty podzielony na mniejsze kawałki, a dla niektórych z nich nadal chciałbyś skorzystać z Niektóre z funkcji, które potencjalnie płynność może dać ci, “dodaje knoty

FBA przezroczystość

Proponowane zmiany do przejrzystości przed handel FBA W ramach konsultacji RTS 1 i 2 – wyniki, które są nadal rozszczepione – są Jeszcze mniej powitanie niż zmiany w SIS. Mechanizmy zostały wprowadzone na rynek jako metodę uczestników, aby spódnicy DVC pierwotnie wdrażane jako część MiFID II w 2018 roku z ceną referencyjną propozycje, aby te aukcje były bardziej przejrzyste. Jednak wielu argumentowało, że poziom zaproponowany przez władze europejskie mogłyby narażać je na wyciek informacyjny, co może ostatecznie opuścić uczestników z zastrzeżeniem strategii arbitrażowych na rynku obrotu ciągłym. ESMA określiła dwa potencjalne nowe definicje dla przejrzystości FBA, z preferowaną opcją umożliwiającą publikację indywidualnych zamówień przed zidentyfikowanym dopasowaniem. Jest to kontrowersyjne, ponieważ zamówienia opublikowane w aukcjach muszą siedzieć i czekać na aukcję odcinka na 100 milisekund, podczas gdy ciągły rynek handlowy może działać na nich.

“FBA – które dzielą ten sam model przede-handlowej i algorytmy formowanie cen algorytmów aukcji zamykających – utwórz równe pole gry i dostarczają ogromne korzyści dla inwestorów instytucjonalnych źle wyposażonych do wykonywania w środowiskach o niskiej opóźnienia. Jest obficie jasny Propozycje ESMA do wprowadzenia Dodatkowa przejrzystość przed handlowca będzie w rzeczywistości całkowicie zniszczyć przydatność inwestorom FBA z UE, “mówi Nick Dutton, główny oficer regulacyjny w Cboe Europe. “Biorąc pod uwagę, że obecny system przejrzystości dla tych miejsc został już poddany przeglądowi przez ESMA i uznany za właściwy, mamy nadzieję, że ESMA stwierdzi, że jego ostatnie sugestie nie powinny być podjęte. Decyzje o ograniczenie wyboru miejsca w ramach UE, ze szkodą dla szkodliwych inwestorów , powinny być podejmowane wyłącznie na dowody jasnego konfliktu między potrzebami służenia potrzeb inwestorów i utrzymywanie skutecznej formacji cenowej, a my silnie wierzymy, że nie istnieją takie dowody “.

Liberal UK

W odniesieniu do przejrzystości rynku i Dark Trading, Wielka Brytania podjęła sprzeczne stanowisko do Europy po zakończeniu okresu przejściowego Brexit na koniec 2020 r. W dużej mierze wspieranie nowego zainteresowania na jego rynkach. 4 stycznia 2021, jako rynki Otwarty po terminie 31 grudnia, północ od 95% wielkości europejskiej obrotu akcji migrowały do ​​UE z Wielkiej Brytanii, w sumie około

¤6 miliarda codziennego obrotu obrotu. Po tej stratę było słusznie przewidziane, że Wielka Brytania starała się zwabić niektóre z tych wolumenów z powrotem do swoich brzegów przez liberalizację obszarów, w których UE staje się coraz bardziej rygorystyczna.

Wielkiej Brytanii jest jednak jeszcze przedstawia wszelkie konkretne zmiany w ramach regulacyjnych, jednak w jego przeglądzie rynków hurtowych (WMR) HM Skarbu Państwa wyciągnął czujki branży prośbę o sugestie dotyczące aktualnej struktury rynku, z Dark Trading będąc jednym tematem czoło dyskusji. “Czuje się dla mnie, że perspektywa europejska jest pozornie bardziej nakazowa, w jaki sposób myślą o ciemnym obrocie, podczas gdy Wielka Brytania wydaje się być nieco większym rynkiem,” mówi Wicks.

w różnych obszarach, w których UE wydaje się mocować , Wielka Brytania Wziął relaksujący i zliberalizowany podejście, na przykład, złomowanie DVC razem. W WMR cytuje rynek amerykański jako przykład, który nie ma takiej czapki, a jednak, której ciemne obłoki objętości zaliczały się na 10%. Gdzie indziej proponuje, aby nie wprowadzić żadnych zmian w bieżącym okresowym systemie aukcyjnym i zaproponowało również, aby SIS wykonał zlecenia klientów w połowie punktu w ramach najlepszej oferty i ofertę dla transakcji poniżej LIS, pod warunkiem, że wykonana cena znajduje się w SIS “Cytowane ceny i wykonanie są w rozmiarze nie większe niż cytowane. W ramach propozycji WMR systemy cenowe będą mogły być również w stanie dopasować zamówienia w połowie punktu w bieżącej ofercie i ofercie jakiejkolwiek brytyjskiej lub nie-brytyjskiej lokalizacji handlowej, która oferuje najlepszą ofertę lub ofertę.

Uważaj, co życzysz

, podczas gdy Wielka Brytania może zacząć przyciągać więcej biznesu przez liberalizację, niektórzy ostrzegali, że regulatorzy w Wielkiej Brytanii muszą uważać, co oni życzą. Osoby te twierdzą, że jeśli w ciemności ma miejsce zbyt duży handel, może prowadzić do degradacji ceny referencyjnej na oświetlonym rynku, co z kolei może uszkodzić handel środkowy i zapobiegania inwestorom końcowym osiągnięcia najlepszej egzekucji. Dane przez Big Xyt stwierdziły, że udział w rynku od referencji cen w przeciwieństwie do mechanizmów formowania cen w Wielkiej Brytanii, w tym Ciemne miejsca, FBA i SIS, wyrosły z 12% w pierwszym kwartale 2018 r. Do 21% w czwartym kwartale tego roku . Ten numer można oczekiwać tylko wzrośnie, jeśli zmiany regulacyjne sprawiają, że brytyjskie są bardziej atrakcyjne miejsce na woluminy wypędzone z UE.

“Jeśli Wielka Brytania liberalizuje tak wiele, że odkrycie cen staje się bez znaczenia i skończymy na rynku, który wygląda bardziej jak rynek walutowy, a nie rynek kapitałowy”, mówi Haynes “, może stworzyć problem, który przesuwa więcej biznesu Powrót do Europy. Więc będzie to niesamowicie Ciekawe do obejrzenia przez przyszłoroczny rok, ponieważ błędy mogą być wykonane po obu stronach z całkiem dramatycznymi wynikami dla branży jako całości. ”

Wielkiej Brytanii WMR – powołując się do papieru FCA z 2017 r. – stwierdza, że ​​szkodliwy poziom dark handlu może wynosić od około 11% -17%, a zatem tekst propozycji utrzymuje, że poziom mrocznego handlu w Wielkiej Brytanii będzie nadal Bądź monitorowany i zastrzega sobie prawo do władz brytyjskich, aby zachować ostateczną sankcję do ograniczenia Dark Handel, jeśli stało się niepewne. “Będą zachować, że ręczny, jeśli chcesz, więc myślę, że istnieje uznanie, że może być próg, że jeśli skrzyżowany staje się szkodliwy do formacji cenowej lub skutecznej operacji rynkowej,” dodaje knoty.

Liczba zakrytych zapasów.

W UE pozostawało konsekwentnie niskie, tak wiele twierdzi, że ten poziom mrocznego handlu jest trudny do osiągnięcia lub bez czapki. UE również określa plany Wdrożenie pojedynczej skonsolidowanej taśmy dla każdej klasy aktywów w swoich poprawkach MiFID II działają również w jakiś sposób do łagodzenia obaw dotyczących niedokładnej ceny referencyjnej spowodowanej zbyt dużym handlem.

fragmentarycznych rynków

Te rozbieżne podejścia do różnych mechanizmów rynkowych i obiektów po obu stronach kanału po środkach Brexit w niezbyt odległym przyszłym uczestnikom rynku mogą być zmuszeni do nawigacji po fragmentalnym krajobrazie płynności, co z kolei przyniesie kilka innych przeszkód przezwyciężyć, w tym zwiększone koszty handlu i mniejsze środowisko handlowe.

Podczas gdy Dark Trading, systematyczny internalizator i woluminy FBA w Europie nie wzrosły astronomicznie, wzrosły. Od pierwszego kwartału 2018 roku, adresowalny udział w rynku z wyłączeniem druków powyżej LIS i poza godzinami godzin rynkowych w tych trzech obszarach w niemieckich zapasach chipów niemieckich wzrosły od 8% do 15% w Czwarty kwartał tego roku, zgodnie z danymi opublikowanymi przez Big XYT.

Jeśli Wielka Brytania uczyni się bardziej atrakcyjnym miejscem dla tych woluminów do handlu, część ich może być wymuszona z UE iz powrotem na brytyjskie miejsca, wiele do przerażenia paneuropejskich miejsc handlowych, którzy ustanowili europejskie oddziały W ofercie dostosowującej przesunięcia unijnego udziału w Brexit. Wspomniane miejsca z ciemnymi książkami byłyby zwycięzcy krótkoterminowych, jednak ostatecznie fragmentacja doprowadzi do wyższych kosztów dla wszystkich. Co gorsza, płynność może być wypychana w państwach trzecich, co oznacza, że ​​jest to stracisz zarówno dla Wielkiej Brytanii, jak i Europy.

“Nigdy nie wierzyłem, że biznes może kiedykolwiek wrócić do Wielkiej Brytanii, ale jest to niezwykły mecz piłki nożnej, ponieważ w pewnym sensie wygląda na to, że Unia Europejska może również zrobić spektakularny cel własny, jeśli są zbyt rygorystyczne przeciwko zliberalizowany rynek ” mówi Haynes. “To, co się dzieje, jest niektóre płynność zostaną wysłane z powrotem do Londynu, a duży basen płynności jest podzielony, a wszyscy tracą się, wszyscy są przegrane tam, ponieważ rozprzestrzenia się rozszerza, a rynki stają się mniej płynem. Lepiej mieć 100% konkretnego rynku jedno miejsce, ponieważ jest tam, gdzie masz większość płynności. ”

Co więcej, z inwestorami UE ograniczonymi do miejsca, w którym mogą handlować z obowiązkiem handlu akcjami (STO) – również złomowanie przez Wielkiej Brytanii i rozdrobnione rynki również mają potencjał do wykluczenia dużej części tych inwestorów z niektórych pulach płynności . Około 80% przepływu zamówień instytucjonalnych w Europie jest międzynarodowy, co oznacza, że ​​nie są związane przez Europy Sto i mogły wziąć partię gdzie indziej.

“nagle może mieć menedżer aktywów UE niezdolny do uzyskania dostępu do płynności, która ma miejsce na UE w UE miejsca między innymi globalnymi menedżerami aktywów a wszystkim zaczyna się bardzo Tricky, “dodaje Eton. “Następnie masz potencjał Europy reagowania na to i stworzenie” Forteca Europy “.

Zwiększone koszty obrotu

Fragmentowy krajobraz płynności przedstawia kilka kwestii wokół kosztów obrotu, zmuszając uczestników i miejsca, aby utworzyć podwójne operacje, z których wszystkie są kosztami addytywnymi, które ostatecznie spływają na rynek. Podstawy kodowe dla algorytmów stają się bardziej skomplikowana i złożoność jest dodawana do oferowania różnych usług dla różnych papierów wartościowych w różnych jurysdykcjach.

“, gdy myślisz o handlu w większym rozmiarze Block, oczywiście powodem, dla którego rynek ma alternatywy, jest ułatwienie tego rodzaju przepływu pracy, aby nie mieć negatywnie wpływać na Podstawowa cena danego zapasy – mówi Baugh. “Może stać się droższe w handlu w Europie, ponieważ ukryte koszty handlu wzrosną na podstawie, że dostępne są mniej wyborów, szczególnie dla inwestorów instytucjonalnych. Zbyt dużo fragmentacji z pewnością będzie również prowadzić do wzrostu bezpośrednich kosztów z przeszycia tych różnych basen płynnościowych z powrotem, ale także w kategoriach ukrytych kosztów handlu dla samych inwestorów końcowych “.

Przy ponownym wprowadzeniu niektórych niektórych papierów wartościowych UE oczekuje się przestrzegać rozbieżności regulacyjnej, oczekuje się również, że koszt obrotu w Londynie. Według statystyk z Cowen, przez pierwsze sześć miesięcy po ponownym wprowadzeniu szwajcarskich papierów wartościowych w LISTO w lutym, niejawny koszt obrotu wzrósł o około pół punkcie podstawowy, a liczba ta została zwiększona w dalszym ciągu mniejszych transakcji. “Można powiedzieć, że jest to koszt konkurencji – ułatwiający pewne wrażliwe strategie arbitrażowe wrażliwe, które mają tendencję do handlu mniejszym rozmiarami – wzorzec, które widzieliśmy na innych konkurencyjnych rynkach”, Baugh dodaje.

Przyszłość

AS Stoi piłkę, jest teraz w dziedzinie w Wielkiej Brytanii. Z wynikami przeglądu hurtowej oceny rynków z powodu wejścia w życie na początku przyszłego roku musi zdecydować, jak rozległy jego liberalizacja będzie śledzić niedawne zmiany MiFID II zaproponowane przez Europę. Jeśli jest zbyt liberalny, może rzucić zmianę płynności, która po raz kolejny fragmenty rynki, zaledwie rok po ustaleniu pyłu post-brexit. Regulatory po obu stronach kanału ciągnie się w sprzeciwiających się kierunkach, a to przynosi to prawdopodobieństwo, że uczestnicy Niezbyt odległej przyszłości będą realizować w rozbieżnym i rozdrobnionym świecie. Trzymaj się swoich kapeluszy.

“Masz teraz dwa prawie diametralnie sprzeciwione poglądy liberalizacji po jednej stronie kanału i próbując stworzyć bardziej skuteczny mechanizm wykrywania cen z drugiej. Ironia tego jest, że prawdopodobnie powinniśmy dążyć na coś pomiędzy, Ale z powodu różnych polityki, które jedziemy Widzenie tej masywnej odległości odbywczej: “Podsumowuje Haynes.

“Niestety, struktura rynku jest taka, że ​​nie ma czegoś takiego jak oświetlony rynek, który jest dziś doskonały, aw rezultacie przynieśliśmy Dark Trading, aby znaleźć inne mechanizmy, aby umożliwić ludziom wymieniającym się bez rozmiaru Poruszanie ceny

Post Dark Trading: Nawigacja na światu Post-Brexit World pojawił się pierwszy w handlu.

0 Comments

Add comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*