David Einhorn\’s Greenlight Capital zamknął swoje londyńskie operacje handlowe

Główna » Kup stronę » David Einhorn\’s Greenlight Capital zamknął swoje londyńskie operacje handlowe
Wysłany przez:
forex-generator

Greenlight Capital, firma założona przez słynnego menedżera funduszu hedgingowego Davida Einhorna, zamknęła swoje operacje handlowe w Londynie, powiedziała firma w liście z kwartalną aktualizacją do inwestorów, widzianych przez handel.

Londyńska spółka zależna zaprzestała operacji handlowych na koniec kwartału. Dodał, że firma będzie nadal obecna w Londynie i tworzyć analizy badań koncentrujących się na rynkach europejskich.

Alex Ten Holter, handlowiec z Londynu dla funduszu, opuści firmę po 14 latach. Według jego profilu LinkedIn Holter pracował w Goldman Sachs i Instinet przed dołączeniem do Greenlight Capital.

Firma ogłosiła również zatrudnienie Andrew Simona jako handlowca w Nowym Jorku w lutym. Simon dołączył do Kingdon Capital Management.

Fundusz hedgingowy zarządza obecnie ponad 2 miliardami dolarów i cieszył się silnym początkiem roku, w Policzliwość zwiększonej zmienności rynkowej i ryzyka makro, napędzanego perspektywą rosnącej globalnych stóp procentowych, rosnącej inflacji i wojny na Ukrainie.

Zwrócił 4,4% w pierwszym kwartale, w porównaniu z 4,6% spadkiem indeksu S&P 500.

Długie portfolio funduszu straciło 7% w pierwszym kwartale, co zostało prawie całkowicie zrównoważone zyskami w krótkich pozycjach i zabezpieczeniach indeksowych. Strategia makro, która zainwestowała w swapy inflacyjne i złoto, wygenerowała cały zwrot z kwartału.

Uznając zagrożenie rosnącą inflacją, fundusz powiedział, że “Fed zdaje sobie teraz sprawę, że ma problem z inflacją. I brzmi poważnie w walce z nią. Ale rozmowa to jedna rzecz, a działania to inne. Jeśli Fed poważnie podchodził do powstrzymania The Rating the the Presting the the Paterfing the Poważnie poważnie. Problem z inflacją byłby tak agresywny i kreatywny w zaostrzaniu, jak wtedy, gdy się ułatwiał. ”

Kierownik pieniędzy zapytał również, czy centralny Bank odniesie sukces w próbach ograniczenia inflacji, “rynek zaczyna wycenić w wątpliwości co do determinacji Fedu i prawdopodobnie niezdolności inflacji do celu 2%. Nawet jeśli Fed resetuje oczekiwania rynku do szybszego cyklu zaostrzania , oczekiwania inflacyjne rosną, a długoterminowe ceny obligacji spadają. ”

funduszy hedgingowych przetrwało trudny początek roku, zwłaszcza fundusze makro z rosyjską ekspozycją, ponieważ rynki były zbierane przez wojnę na Ukrainie. Nic dziwnego. Dla niektórych menedżerów.

Post David Einhorn’s Greenlight Capital zakończył swoje operacje handlowe w Londynie, pojawiło się pierwsze w handlu.

0 Comments

Add comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*