Deutsche Bank ma swój największy rok od 2011 roku

Główna » Sprzedaj stronę » Deutsche Bank ma swój największy rok od 2011 roku
Wysłany przez:
forex-generator

Deutsche Bank dostarczył przychody w wysokości 25,4 mld EUR w pełnym roku 2021, wzrost o 6% rok do roku. Ale co ważniejsze, pomimo oczekiwania straty, bank pokonał wszelkie oczekiwania na zgłoszenie zysku netto w wysokości 2,5 mld EUR, ponad 400% wzrostu w dniu 2020 r., Oznaczając swój najwyższy pełny rok zysk od 2011 r. I szóstego rzędu rentownego kwartału. Ta konsekwentna poprawa napędza trzy aktualizacje ratingowe dla Banku w 2021 r., Najnowsze przez S & P w listopadzie. Ale gdzie to się stąd?

“w 2021 r. Przyspieszyliśmy naszą transformację i umieściliśmy bank dla najważniejszego roku pomiaru naszego konkurowania z strategią,” powiedział CEO Christian Szycie, który przejął w 2018 r., Aby zaczepić bank z gorącej wody po serii ciężkich Kary regulacyjne. Powiedział dziennikarzom, że bank przeszedł “turbulentny czas” w 2016 r .-18, ale teraz wszedł do “spirali w górę”.

KEY. W tej trajektorii jest przejściem Banku Prime Division Finance’a do BNP Paribas, który ukończył wcześniej w tym miesiącu. BNP Paribas po raz pierwszy zgodził się przyjąć klientów Deutsche Banku w lipcu 2019 r. Po potwierdzeniu instytucji niemieckiej, wyjście na sprzedaż i handel akcji i pierwszym finansowaniem w pierwszym etapie głównego programu restrukturyzacji do szycia. Uważa się, że prawie 200 miliardów dolarów aktywów przeniósł się do BNP Paribas w ramach umowy.

, ale Bank Corporate był prawdziwą gwiazdą Salonu w czwartym kwartale – pomimo płaskiego przychodów pełnych rocznych przychodów w wysokości 5,2 mld EUR, wzrost w swoim instytucjonalnym Dywizji Klienta Services offsets z głębi stopy procentowej ponad 2021 i czwarty Dzielnica widziała przychody z banku korporacyjnego skakać o 10% do swoich najwyższych od 2019 r. W wysokości 1,4 mld EUR. W całym roku zysk przed opodatkowaniem za bank korporacyjny wzrósł o 86% w dniu 2020 r., Aby osiągnąć 1 mld euro.

“Jesteśmy zadowoleni Wraz z postępem i wykonaniem Banku Korporacyjnego w czwartym kwartale, który dobrze nas wykorzystuje, aby dostarczyć nasze cele na 2022 r. – powiedział dyrektor finansowy, James von Moltke.

Bank inwestycyjny, który był kiedyś przeciągnięciem banku, odwrócił swoje fortuny, aw 2021 r. Wystąpił zysk przed opodatkowaniem w wysokości 3,7 mld EUR. Wydział obrotu stałym i handlu walutowym miał zły czas, a 14% spadek w ostatnim kwartale roku. Jednak przychody w sektorze początkującego i doradczym, wraz z przedwojeniem zadłużenia i długu, zweryfikowały znacznie wyższe niż w poprzednich latach – ponownie oznaczając określoną strategię szycia, aby przełączyć pasy ruchu.

części tego programu jest znaczącą redukcją headcount – Deutsche Bank uratował 60 mln EUR w wynagrodzeniach w ciągu roku poprzez zmniejszenie personelu, podczas gdy również skalował swój fizyczny ślad, zamykając ponad 180 oddziałów. Jednak jest wyraźnie Wciąż przygotowany do zapłaty dolara, aby zachować talent – odszkodowanie w banku inwestycyjnym podskoczył 30% w ostatnim kwartale.

Bank zbliża się do końca swojego programu restrukturyzacji, który rozpoczął w 2019 r., Z 97% jego szacowanego budżetu transformacji już wydanego i ma duże nadzieje na przyszłość – zwłaszcza biorąc pod uwagę poprawę środowiska gospodarczego.

“Oczekujemy wpływu stóp procentowych, wraz z roudezacją działań cen depozytowych, machać do pozytywu w 2022 r. I wspierać wzrost przychodów z tego punktu,” powiedział von Moltke.

Post Deutsche Bank miał największy rok Od 2011 roku pojawił się pierwszy w handlu.

0 Comments

Add comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*