Dyrektor nadzoru rynku FCA mianowany dyrektorem generalnym London Stock Exchange

forex-generator

The dyrektor nadzoru rynku dla nadzoru finansowego Wielkiej Brytanii został mianowany dyrektorem generalnym London Stock Exchange (LSE).  

Julia Hoggett dołącza do London Stock Exchange Group jako dyrektor generalny firmy giełdowej z Financial Conduct Authority (FCA), gdzie pracowała przez prawie siedem lat, ostatnio jako dyrektor nadzoru rynku.

Zastępuje Nikhil Rathi, który został niedawno mianowany dyrektorem generalnym FCA po sześciu latach prowadzenia wymiany i pełniąc funkcję dyrektora rozwoju międzynarodowego. Denzil Jenkins będzie nadal tymczasowym dyrektorem generalnym LSE, dopóki Hoggett nie dołączy do celu zapewnienia płynnego przejścia.

“Spędziłem całą moją karierę na rynkach kapitałowych, wiem, że kluczową rolę odgrywają w dostarczaniu istotnego kapitału firmom i instytucjom oraz dostarczaniu zysków dla inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych”, skomentowała Hoggett na jej nominacji. 

“Cieszę się, że dołączam do London Stock Exchange plc i szerszej grupy, w czasie, gdy rola Londynu jako globalnego centrum finansowego jest tak ważna. Czyste i przejrzyste rynki stanowią podstawę dynamicznego i dynamicznego rynku i pozostaną ogromnym celem.”

Hoggett pracował w kilku działach w Bank of America Merrill Lynch przez cztery lata, w tym szef obligacji zabezpieczonych i grup instytucji finansowych przepływu finansowania dla EMEA. Swoją karierę rozpoczęła w JP Morgan jako bankier inwestycyjny na rynkach kapitału dłużnego.

Nominacja na stanowisko starszego szczebla w LSE następuje po uruchomieniu Turkusowej Europy, europejskiego systemu obrotu London Stock Exchange Group (LSEG), w dniu 30 listopada, aby kontynuować obsługę klientów po zakończeniu brexitu.

“Julia wnosi do Grupy głębokie zrozumienie rynków pierwotnych i wtórnych zarówno z sektora regulacyjnego, jak i handlowego. Z niecierpliwością czekam na współpracę z Julią, ponieważ nadal opieramy się na naszej pozycji wiodącej branży infrastruktury rynków finansowych i światowej wymianie międzynarodowej”, dodał Murray Roos, dyrektor grupy rynków kapitałowych w LSEG.

Post FCA dyrektor nadzoru rynku o nazwie CEO London Stock Exchange pojawił się pierwszy na HANDLU.

0 Comments

Add comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*