ESMA Odponuje reżim kupna w ramach CSDR o trzy lata

Główna » Rozporządzenie » ESMA Odponuje reżim kupna w ramach CSDR o trzy lata
Wysłany przez:
forex-generator

Europejski Urząd ds. Papierów Wartościowych i Rynków (ESMA) ogłosił, że odroczy zastosowanie obowiązkowego reżimu CSDR o trzy lata.

Kontrowersyjne zasady zobowiązujące strony handlowe do realizacji kupna wobec żadnych kontrahentów, którzy nie są w stanie rozstrzygnąć swoich transakcji w określonym czasie, były źródłem wielu rywalizacji.

Szereg organów branżowych wskazało w ostatnich latach, że kupowanie ryzykową zaostrzenie płynności rynkowej, szczególnie w okresach stresu. Inni zauważyli, że zmienność rynku byłaby wykładniczo gorsza, gdyby zasady wpisujące działały w marcu 2020 r., Kiedy stawki awarii rozliczeń handlowych wzrosły.

, nawet przy większości przepisów doświadczających jakiejś formy odpychania branży, rzadko widziliśmy tak silny sprzeciw wobec reguły, przy czym wszystkie formy uczestników rynku zdecydowanie wbrew proponowanym wymogom.

Najnowsza aktualizacja następuje po serii opóźnień w ostatnich latach, a najnowsza komunikacja pozostawia perspektywę zbliżania się kupna w zależności od wskaźników awarii rozliczeń w Europie.

ESMA nieco uspokoiło branżę, nie wprowadzając obowiązkowych zakupów wraz z sprawozdawczością i karami pieniężnymi na początku tego roku, ale został oskarżony o to, że nie jest jasne, co uznano za “odpowiednie poziomy” rozliczenia, w odniesieniu do tego, kiedy będzie to powiązane -Wprowadź kontrowersyjny aspekt regulacji.

Dodatkowe trzyletnie opóźnienie zostało dokonane poprzez rozporządzenie Pilot DLT, co pozwoliło ESMA oddzielić zastosowanie trzech aspektów reżimu dyscypliny osadnictwa.

Projekt RTS z ESMA zostanie teraz wysłany do Europejskiej Komisji w celu poparcia w formie delegowanego przez Komisję rozporządzenia. Po poparciu Komisji Europejskiej Komisja przekazała rozporządzenie Następnie podlegaj niezgodnemu parlamentowi europejskiemu i Radzie.

W marcu Komisja Europejska opublikowała propozycję przeglądu Regulacji Depozytów Centralnych Papierów Wartościowych (CSDR) w celu uproszczenia zastosowania rozporządzenia i wprowadzenia zmian w celu ułatwienia usług transgranicznych.

Szybkość awarii rozliczeń akcji w Europie pozostała na wysokim poziomie w ciągu ostatnich dwóch lat. Pomimo miesięcznych upadków nigdy nie osiągają wysokości marca 2020 r., Kiedy odsetki przejechały do ​​14%, roczna średnia ruchoma nadal była na poziomie około 8% pod koniec 2021 r.-znacznie wyższa niż poziomy przedpandemiczne. Trzy kolory w liczbach miesięcznych wystąpiły również między listopadem 2020 r. A czerwcem 2021 r., A poziomy są zbliżone do 12%.

Chociaż weszły w życie kary i wymagania dotyczące sprawozdawczych, w Europie wciąż jest długa droga do Europy, zanim stawki te spadają.

Post ESMA Puppones reżim wpisowy w ramach CSDR o trzy lata pojawił się pierwszy w handlu.

0 Comments

Add comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*