ESMA żąda informacji zwrotnej na temat wykorzystania Blockchain do obrotu i rozliczenia

Główna » Technologia » ESMA żąda informacji zwrotnej na temat wykorzystania Blockchain do obrotu i rozliczenia
Wysłany przez:
forex-generator

Regulator UE opublikował wezwanie do dowodów na wniosek o wprowadzeniu zainteresowanych stron w zakresie korzystania z DLT w ramach obrotu i rozliczenia.

Wniosek, opublikowany w dniu 4 stycznia 2022 r., Jest częścią europejskich papierów wartościowych i rynków (ESMA) DLT DLT Pilot Pilot Pathen na temat sposobu aktualizacji wymogów raportowania MIFIR, aby pomieścić “tokenizowane” papiery wartościowe, które są obsługiwane Platformy Blockchain.

“Celem jest zapewnienie bardziej wydajnego, bezpiecznego i ekonomicznego zarządzania danymi przechowywanymi w DLT, zachowując swoją jakość, użyteczność i porównywalność,” wspomniana ESMA w oświadczeniu.

Blockchain Gorączka przechodzi na rynek. W grudniu 2021 AXA IM i Societe Generale zakończył swój pierwszy handel obligacji Blockchain; W tym samym miesiącu HSBC i Wells Fargo zgodził się rozwiązać transakcje walutowe bezpośrednio przy użyciu technologii Blockchain, wycinając regulowane przez Fed-Regulator CLS system, który został użyty przez dziesięciolecia. W październiku FundsDlt i UBS z powodzeniem ukończyli fundusze inwestycyjne Blockchain Pilot Koncepcyjny, a Euroclear zakończył udany eksperyment potwierdzający Blockchain odpowiednio do stosowania w wielu funkcjach po handlu, podczas gdy we wrześniu Blackrock poszedł na żywo na Axoni Blockchain Sieć do swapów kapitałowych.

Ta aktywność gorączkowa jest nerwowa, a inicjatywa ESMA jest tylko najnowsza w szeregu ruchów nadzorczych przez władze globalne, próbując utrzymać zakładki na szybko rozwijającym się rynku decentralizowanego finansowania.

Stany Zjednoczone USA koncentruje się ciężko, jak kontrolować przemysł. W 2021 r. Kongres wprowadził nie mniej niż 35 rachunków w celu regulacji polityki kryptokurnościowej i blokowej.

, ale może również mieć pozytywny wpływ. We wrześniu ubiegłego roku organ przewodnictwa finansowego w Wielkiej Brytanii (FCA) potwierdził, że działa Z Bankiem Anglii na temat cyfrowej inicjatywy cyfrowej opartej na blokachach mających na celu zmniejszenie kosztów kontroli zgodności. “Łącząc się z firmami poprzez technologię Blockchain i API i wdrażającą reakcję maszynową oraz regulację wykonywalną, kontrole zgodności mogą być zakończone w pobliżu w czasie rzeczywistym” – powiedziała FCA CEO NIKHIL Rathi.

najnowszych wniosków ESMA poszukuje opinii na temat sposobu, w jaki przede i post-handlowe Wymagania dotyczące przejrzystości i raportowania danych powinny zostać zmienione, a także w jaki sposób regulatory mogą uzyskać dostęp do informacji, których wymagają wokół transakcji opartych na Blockchain, Dane referencyjne i Dane przezroczystości.

Poste ESMA żąda informacji zwrotnej na temat wykorzystania Blockchain do obrotu i rozliczenia pojawił się pierwszy w handlu.

0 Comments

Add comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*