Europejskie regulatory robią zamiatanie zmian w MiFID w celu umożliwienia oświetlonych rynków

Główna » Systemy obrotu » Europejskie regulatory robią zamiatanie zmian w MiFID w celu umożliwienia oświetlonych rynków
Wysłany przez:
forex-generator

Europa potwierdziła swoje rozbieżne stanowisko z Wielkiej Brytanii ze znaczącymi zmianami w przepisach MiFID i MIFIR w ofercie, aby prowadzić więcej woluminów na oświetlone miejsca.

Wśród kluczowych zmian ogłoszonych w dniu 25 listopada, ogłoszony w ramach planu działania Księga Kapitału Europejskiego Unii (CMU) Plan działania po kilku miesiącach opóźnienia jest zmniejszeniem podwójnej czapki objętościowej (DVC) dla Dark Trading z 8% do 7%. Nowe środki usuwają również specyficzne DVC o 4% DVC.

Europejskie Urząd Papierów Wartościowych i Rynków (ESMA) i Komisja Europejska określono również zmiany w systematycznym systemie Internister (SI), które mogą wymusić wolumenów z dala od obiektów i na oświetlone rynki.

Należą do nich zapobieganie alternatywnym miejscu handlowym (MTF) z wykorzystaniem referencyjnego zwolnienia cenowego w celu wykonania małych transakcji, wprowadzając minimalny próg. To zrzeczenie zostało skutkowe W jednym punkcie regulatora po ciągłych obradach.

W ofercie ograniczenia zdolności SI pasujące do małych transakcji w punkcie środkowym, zmiany obejmują również ograniczenie ich zdolności do dopasowywania w połowie punktu do, gdy są obrotami powyżej dwukrotności standardowego rozmiaru rynku, ale poniżej progu dużej w skali (LIS) (LIS) . Podczas obrotu powyżej dużej w skali SIS będzie nadal wolno dopasować do środkowego punktu bez zgodnego z wielkością zaznaczenia.

“Mechanika tego [zmiany w zwolnieniu cen referencyjnym muszą być przepracowane, myśląc o potencjalnych skutkach płynności i co oznacza, że ​​uczestnik branżowy jest w stanie zastosować prawidłową logikę routingu w tych kolejności, więc nie są dotknięte tym progami – powiedział James Baugh, szef struktury rynkowej europejskiej na Cowen.

“To część tej narracji, aby spróbować ograniczyć ilość transakcji na MTF Ciemności, a także, kontynuując Nałóż nacisk na SIS. Regulatorzy próbują zachęcać do większej przejrzystości i próbując popchnąć więcej tego biznesu do zapalonej ”

Płatność za przepływ zamówienia

gdzie indziej, Europejscy regulatory określają plany zakazania płatności za przepływ zamówienia dla “przedsiębiorców o wysokiej częstotliwości zorganizowanej jako SIS”. W ramach zmian, zamiast tego muszą zarobić przepływ zamówienia detalicznego poprzez wydawanie Konkurencyjne cytaty przede-handlowe w kolejnym przeniesieniu do poziomu pola gry między punktami wykonawczymi.

“dla regulatorów, małe transakcje muszą wrócić do oświetlonych rynków i tego właśnie koncentrują się na” Dodano Charlotte Discuyper, konsultant w Redlap Consulting.

Mniej Kwestionowane Wśród zmian są zmiany dokonane przez Europejskich Regulatorów do jego polityki danych w ramach regulaminu MiFID i MIFIR. Komisja Europejska i ESMA określają również plany wdrażania jednego dostawcy Skonsolidowaną taśmą w czasie rzeczywistym dla każdej klasy aktywów, w której wystąpi obowiązek wniesienia ich danych bezpośrednio do wybranych dostawców.

“W przypadku wymiany europejskiej jest to silna pozycja, że ​​biorą one, gdy mówią, że jest zły na rynek, gdy rozcieńczysz na płynność książki i rozcieńczyć cenę referencyjną, ale argument ten zniknie dość szybko z skonsolidowaną taśmą” – powiedział Bay “. Myślę, że jeśli jesteś europejską wymianą, może to zdobywca łóżeczko.

ESMA i Komisja Europejska również planowali złomowanie RTS 27 Sprawozdawczość w ofercie do remontu Najlepsze Wykonanie Metryki, przeniesienie ich na cenę, w tym wyraźne i ukryte koszty.

Obejmują również wprowadzanie zmian w złomu reżimu otwartego dostępu, co oznacza rozliczenia w UE nie będą już zobowiązane do jasnych transakcji pochodnych, które nie są wykonywane na ich pionowo zintegrowanej platformie.

.

Zmiany obowiązku obrotu akcji

Zmiany wprowadzają również zmiany obowiązku obrotu akcji tylko włączenie jedynie Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) Izins i dostosowuje obowiązek handlu instrumentami pochodnymi (CO) z obowiązkiem rozliczania (CO) do pochodnych EMIR. Obok tego regulator przeniósł się do zawieszenia obowiązku obrotu dla firm inwestycyjnych działających jako producenci rynkowi podczas interakcji z kontrahentami spoza UE, gdy spełnione są pewne warunki.

Zmiany reżimu SI i DVC potwierdził europejski postawę na temat przezroczystości i ciemnego handlu oraz jego apetyt na większą ilość objętości przenoszonych na oświetlone rynki, w przeciwieństwie do Wielkiej Brytanii, która kontynuowała sprzyjać interesom alternatywnym miejscu post-Brexit, w tym złomowanie DVC wszystkie razem.

Ta rozbieżność podnosi pytanie, czy wolumeny handlowe mogą powrócić do Wielkiej Brytanii i potencjalnie wykluczyć europejski Inwestorzy z basenów rozdrobnionej płynności na tych miejscach.

“Istnieje troska w Europie, że jeśli Wielka Brytania uczyni to bardziej atrakcyjnym handlem na swoich miejscach, zobaczą, że przepływ wracają do Wielkiej Brytanii. Myślę, że to wielka troska w Europie. Fakt, że mogą Bądź wykluczony z tej puli płynności, które mogłyby potencjalnie zbierać w USA, Wielkiej Brytanii, a woluminy szwajcarskie oznacza, że ​​UE może być nieco pozostawiona z boku – powiedział Decuyper.

“Wielka Brytania porusza się w kierunku przeciwnym kierunku. Nie chce nałożyć więcej ograniczeń na ich SIS, nie chcą ograniczyć ciemnego handlu, chociaż istnieją również obawy, które z tym dzieje. Nie oznacza to, że nie monitorują poziomu Dark Trading. Ponieważ myślę, że w pewnym momencie zbliżamy się do 15%, w jakim punkcie zaczyna wpływać na ceny? ”

W ostatnim panelu w TradeTech, szef akcji w Premier Miton, Gervais Williams, ostrzegł publiczność, że zbyt wiele rozbieżności może doprowadzić do “bałkanizacji płynności”, które mogły ostatecznie zaszkodzić rynkom.

“Myślę, że niektórzy z rynku praktykujący byli w rodzaju nadziei, naiwnie lub w inny sposób, że nie byłoby Tyle rozbieżności tak szybko, ale myślę, że teraz statek popłynął i myślę, że zdecydowanie widzimy to, co się dzieje: “Dodano Baugh.

“Tak, może stać się droższe do prowadzenia działalności gospodarczej w Europie, ale równie ukryte koszty handlu mogą również wzrosnąć w Londynie, w odniesieniu do warunków względnych może znacznie mniej niż w Europie. Co widzieliśmy ze Szwajcarii Reintroduing Konkurs w lutym było to, że faktycznie doprowadziło do wzrostu ukrytych kosztów obrotu z wielu różnych powodów “.

Posteuropejscy regulatorów sprawiają, że zamiatanie zmian w MiFID w celu umocnienia oświetlone rynki pojawiły się najpierw na handlu.

0 Comments

Add comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*