FICC Handel dwustronny? Za mało zachęty do boku kupującego

Główna » Sprzedaj stronę » FICC Handel dwustronny? Za mało zachęty do boku kupującego
Wysłany przez:
forex-generator

Koszty poniesione na platformy wielopoziomowe, ankietowane miejsca, które umożliwiają handlowcom wysyłanie prośby o cytat (RFQ) Zamówienia wielu dostawcami płynności, coraz częściej zachęcają do zakupów i sprzedaży firm handlowych o stałym dochodzie, walutach i towarów (FICC ) Wymień dwustronnie, sugerowano badanie.

Według badań z koalicji Greenwich, elektronika rynków FICC zwiększyły koszty, co utrudnia dostawcom płynności zwrócenie kosztów kapitału. Ponieważ platformy ładują się do naprawionych opłat, jednak nie doświadczyli tej samej erozji na marginesach. Platformy często ładują dodatkowe opłaty od kredytów z pośrednictwem kredytu, koszty pomocnicze, prosto przez przetwarzanie i podawanie platformowe. Badania dorozumiali, że rosnące koszty zaczynają rezonować z boku kupującego i zachęcają do bardziej dwustronnych form handlu.

. W odpowiedzi na zwiększone koszty, bezpośrednie połączenia między dostawcą płynności i osób są coraz bardziej pożądane, ponieważ pozwalają dostawcy płynności do utrzymania kontroli nad marżami i danymi oraz zminimalizować wyciek informacyjny. Multi-dealer VS Debater Dealer debata od dawna dyskutowano na rynkach FX w ostatnich latach, ale czy to przekłada się tak ciężko w kredytach, a stawki nie są jeszcze widoczne.

Istnieją niewielkie dowody na sugerowanie, że handlowcy kredytowych i stawek na popychają się do dwustronnych połączeń, jak agresywnie, jak ich odpowiedniki sprzedawane. Podczas gdy informacje o wycieku informacyjnym i kontroli danych są określonymi punktami bólu na stronę kupną, koszty poniesione przez obrót w miejscach są często wchłaniane przez dostawców płynności. Innymi słowy, nie jest jeszcze tak naprawdę problemem kupująca i oferuje im niewielką motywację do zmiany bieżących wypróbowanych i przetestowanych metod wykonania na tym rynku.

“Powiedziałbym za W ciągu 18 miesięcy zdawało się być więcej jazdy od strony sprzedaży, aby zachęcić nas do przyjęcia niektórych z tych potencjalnie bezpośrednich połączeń, a zatem uniknąć przechodzenia przez miejsce, “powiedział Stuart Campbell, szef handlu w specjalista ds. Dochodów stałych, Zarządzanie zasobami bluebay.

Jednym z kluczowych czynników prowadzących pragnienie połączeń dwustronnych na stronie sprzedaży jest kontrola danych transakcyjnych, z których prawie nie mają.

“Jeden z najbardziej niezamierzonych konsekwencji [elektronifikacji na rynkach FICC i późniejsze wykorzystanie platform wielu dealerów] jest to, że uczestnicy tracą kontrolę nad danymi związanymi z ich działalnością, która jest następnie przepakowana i sprzedawana do użytkowników końcowych . Platformy podejmują różne podejścia do tych usług, ale są one często pobierane w agregatach, dzięki czemu trudno jest przypisać poszczególnym transakcjom, “powiedziała Koalicja Greenwich Thomas Jaques i Subodh Karnik, autorzy raportu.

handlowców w krajobrazie handlowym FICC są nieweryfikowane do kilku multlateralnych obiektów handlowych (MTF), takich jak Markexess, Bloomberg i TradeWeb. Prawie wszystkie woluminy handlowe przechodzą przez te platformy i posiadają monopol na danych. Jest to kluczowy punkt bólu po drugiej stronie ulicy, z wieloma firmami z powodu perspektywy pobieranej za dane, które wygenerowali przez własną podaż i popyt.

Podczas gdy połączenia dwustronne umożliwiają handlowcom kontrolować, kto widzi ich dane, sama nie jest wystarczająca dla firm kupujących, aby wyróżnić multi-dealer RFQ platformy i ograniczyć się do mniejszej puli dostawców płynności.

Nieprawidłowe dane

Bezpośrednie połączenie z jednym lub wybranym przez kilka dostawców płynności jest zależne od godnych zaufania danych, co jest często rozdrobnione i wymaga intensywnego skrobania. Platformy innych firm są mocno zintegrowane Przepływ pracy na brzeg i wdrażanie nowego połączenia dwustronnego jest długotrwałym i drogim przedsięwzięciem. Rozwiązania te można opracować w domu lub oferowanych przez API za pośrednictwem dostawcy systemu zarządzania zamówieniami (OMS).

“Dane przed handlowe na tym rynku nie jest czymś, na czym chcę wydać pieniądze. Nie musiałbym iść do reszty rynku i RFQ do 100 osób i oddać wszystkie te informacje wyciek, jeśli mógłbym zaufać Bank oferuje najlepszą cenę, “dodaje Campbell.

“, jeśli mogę uwierzyć cenom, które widzę na ekranie, który mi pokazuje, abym był bardziej skłonny angażować się bezpośrednio z bankiem. Rzeczywistość jest czasami, kiedy angażuję się z nimi, w ogóle nie są najlepszą ceną. Nie mam wystarczającej liczby zaufania do tych danych. ”

Potencjalne rozwiązanie do konundrum danych jest skonsolidowaną taśmą. Podobnie jak system śledzenia w USA, firmy mogą uzyskać dostęp do danych w znacznie niższym koszcie. Jednakże uczestnicy i związki zawodowe spotykają się w ciągu ostatnich kilku lat w swoich zaproszeniach do standardowej oferty danych w Europie, jednak ze względu na ogromność zadania tworzenia taśmy, która pasuje do potrzeb wszystkich uczestników, drogi do jego rozwoju okazał się długi i wietrzny.

W odpowiedzi na ciągłe presja Komisja Europejska określiła plany na początku 2021 r., Aby zaprojektować i wdrożyć skonsolidowaną taśmę na rynkach obligacji pierwotnych i wtórnych w ramach przeglądu MiFID II.

Z znormalizowanym i niezawodnym źródłem danych na rynku FICC Firmy kup-boczne mogą być przekonane, że koszt wdrażania dwustronnego połączenia z mniejszą liczbą dostawców płynności może być wartościowo inwestycyjnym.

“Niestety, nie było wielu ludzi umieścić kapelusz do pierścienia, aby wygenerować skonsolidowaną taśmę, ale mamy nadzieję, że nadejdzie. Ostatecznie ma trochę Negatywy, ale myślimy, że będzie korzystne. Jeśli uda nam się uzyskać, byłbym znacznie bardziej skłonny zejść na bardziej intensywną ścieżkę danych niż obecnie teraz, mówi Campbell.

Strona sprzedaży płaci cenę

podczas kontroli danych w stałym dochodzie jest bólem zarówno boku zakupu, jak i sprzedaży, jeśli chodzi o koszty poniesione z usług świadczonych przez platformy handlowe, w tym monitoring kredytowy i monitorowanie kredytów i Siatka, to strona sprzedai, która nosi Brunt.

“jest bokiem tylko wchodząc do obrotu dwustronnego z powodu tych wyraźnych kosztów? Nie, zdecydowanie nie. Ogólnie rzecz biorąc, strona sprzedaży wytwarza płatności bezpośrednich w ramach procesu RFQ dla tych transakcji na MTF. Kupuj -przytorowy jest oskarżony jedynie w pośredni sposób, ponieważ część otrzymanej ceny netto “Christoph Hock, szef handlu wieloma aktywami w inwestycjach Unii, wyjaśnia

” na początku, koncentrując się tylko na opłaty handlowe może wydawać się łatwiejsze do interakcji bezpośrednio z firmami sprzedawszymi bez udziału MTF. Jednak nasze wrażenie jest to, że mechanizm RFQ jest taki, w którym dostajemy najlepszy wynik dla naszych inwestorów, a to jest powód, dla którego przyzwoity odsetek naszej działalności przechodzi przez ten proces. ”

dużych brzegów amerykańskich brzęk Brzeg może zapłacić do 50 milionów dolarów rocznie z transakcji, które mają miejsce na platformach. Jednak łączenie cen oznacza koszty poniesione miejsca mogą być trudne do rozdzielenia i nie zawsze są widoczne przez bok.

“Wzrost kosztów wydają się być bardziej szkodliwe dla strony sprzedaży niż boku kupna. Może niewielki wzrost opłat, że jesteśmy obciążeni handlu na miejscu. Cena porusza się” Dodaje Campbell.

“Jeśli popycha się na push, aby zobaczyć dokładnie, co koszt jest na każdym bilecie, myślę, że więcej osób uświadomi sobie fakt, że są pobierane za te transakcje. To może Przejdź drugą falę osób, które biorą ich handel offline do własnego interfejsu połączeń API. ”

Wyciek informacyjny i konkurencja

W wysyłaniu RFQ do wielu brokerów istnieje ryzyko wycieku informacji. Badanie koalicji wspomniane dostawcy płynności jednolicie podkreślili szkodliwy wpływ tego na wydajność rynku. Chociaż zależy to od wielkości i charakteru realizowanego handlu oraz niezawodność danych wydzielanych przez dostawców płynności w scenariuszach wrażliwych metody obrotu dwustronnego.

“Kiedy patrzymy na średni porządek, naprawdę ma znaczenie, ile firm brokerów prosimy o cenę. Jeśli wybuchniesz RFQ za taki rodzaj zamówienia do 15 lub 20 firm brokerskich, masz znaczące wycieki informacji i najprawdopodobniej zdobądź przyzwoitą liczbę odrzutów, “mówi Hock Wystąpił indywidualną transakcję i dlatego handluj z tej pozycji może zająć dni. Bardzo wrażliwe transakcje w świecie wysokiej wydajności i na przykład na rynkach wschodzących, właśnie właśnie zapytasz jedną lub może dwie firmy brokera na cytat, aby osiągnąć najlepszy wynik dla inwestorów, a to w pełni zgodne z najlepszą egzekucją. ”

Wyciek informacyjny ma potencjał uszkodzenia zdolności firmy do zabezpieczenia swoich pozycji. Często określany jako przekleństwo “zwycięzców”, firma, która wygrywa najlepszą cenę, musi szybko poruszać się, aby upewnić się, że zabezpieczono ryzyko. Jeśli jest zbyt wolno, jest to zagrożone pozycjami negatywnymi przez firmy konkurencyjne.

połączeń dwustronnych z pewnością stosują się do obrotu niektórych instrumentów finansowych. Na przykład podczas obrotu Treasuries, firmy kupno mogą się wygodniejsze z ograniczającymi się pięcioma lub sześcioma bezpośrednimi połączeniami z głównymi bankami Sell-Side. Jednakże, Multi-dealer platformy i szerokość płynności dostępnych na nich, są bardziej stosowane do obrotu innych. Niebezpieczeństwo, że w związku dwustronnym dostawca płynności może nie oferować najlepszej ceny pozostałości.

“w obrocie dwustronnym, ponieważ obecnie skonfigurowana jest struktura rynku, mniej prawdopodobne jest stworzenie tego wysoce konkurencyjnego elementu, który zapewnia Ci najbardziej agresywną cenę. Dlatego najbardziej skuteczny sposób dla nas osiągnięcia najlepszego wyniku w naprawie Świat dochodowy jest nadal procesem RFQ, “dodaje Hock.

” Niektóre firmy brokerskie mogą zaoferować inną cenę, gdy wiedzą, że nie ma elementu konkurencyjnego. Jednak w przyszłości rynek będzie poruszać się w kierunku posiadania centralnej książki o zamówienie (CLOB) dla niektórych rodzajów instrumentów stałych dochodów, rodzaju obiektu Click-and-Trade dla wielu zagregowanych strumieni brokerskich “.

Podczas gdy pragnienie dwustronnego Połączenia w handlu FICC pozostaje ze stroną sprzedaży, wdrażanie nowego kanału tego rodzaju ma wysoki koszt początkowy, który może działać jako zachęta do firm budynek, aby zamiast łączyć się z miejscem. Ze względu na ten wysoki koszt i poziom powikłań implementacji często preferowany jest gotowy do użycia wtyku i odtwarzania.

“Nie chcę spędzać dużo czasu i pieniędzy budować moje własne rozwiązanie technologiczne dla problemu, który nie istnieje dla mnie w tej chwili. Potrzebuję tego, żeby być na talerzu bezpośrednio przede mną Zaproponowany jako wypływ rozwiązania pudełka przez mojego dostawcę OMS i musiałbym zobaczyć pewne znaczące korzyści dla mnie handlu dwustronnie niż przez miejsce, “dodaje Campbell”, ale w tym momencie chcę się upewnić, że nie jestem miejsce wydarzenia.”

Wciąż sposób na

podczas koalicji raport Greenwich sugeruje handlowcy FICC opierają się na połączenia dwustronne, największy udział Respondenci kredytu i stawki, odpowiednio 47% i 44%, planuje nadal korzystać z RFQ na platformach multi-dealerów najczęściej w przyszłości.

Nie ma wystarczającej zachęty do firm bukujących, aby rozpocząć handel dwustronnie. Koszty są wchłaniane przez stronę sprzedaży i do momentu zmian cen z wskaźnika tylko na kliknięcie-do handlu, wydaje się mało prawdopodobne, że mały pośredni wzrost opłat poświęconych prowizji platformy doprowadzi firmom bok-bocznym, aby poświęcić wzniosłe sumy do rozwoju infrastruktury potrzebne do dwustronnych połączeń.

MIFID II Reguacja nadal zachęcała do obrotu obrotu na oświetlone miejsca, a regulatory coraz częściej badają definicję miejsca. Ceny strumieniowe z dwustronnych połączeń od wielu dostawców płynności przez wewnętrzne apis pozostawia firmy kupujące na ryzyko definiowania jako MTF i zakopane w dodatkowej warstwie kosztów.

“Jeśli wszyscy sięgamy i Weź nasze miejsce wolnego miejsca, nie ma nic do powiedzenia, że ​​miejsce może po prostu zwinąć swoją strukturę cenową, a więc od razu samodzielnie z powrotem na pokładzie “, zawierają Campbell.

Handel dwustronny Post FICC? Nie ma wystarczającej ilości zachęty do popytu, pojawił się pierwszy w handlu.

.

0 Comments

Add comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*