Francja rozciąga się krótkiej sprzedaży bana na jeden miesiąc

Główna » Rozporządzenie » Francja rozciąga się krótkiej sprzedaży bana na jeden miesiąc
Wysłany przez:
forex-generator

Francja rozciąga się krótkiej sprzedaży bana na jeden miesiąc organy regulacyjne we Francji postanowił przedłużyć o jeden dzień zakaz krótkiej sprzedaży do 30 dni ze skutkiem natychmiastowym, jak epidemia коронавируса nadal pokonać rynków na całym świecie

uczestnicy rynku jest obecnie zakazane tworzenie lub powiększenie wszystkich krótkich netto pozycji w akcje dopuszczone do obrotu na giełdach we Francji, organizacji autorité de marsze finansiści (AMP) potwierdził, rozszerzając jednodniowa zakaz, który został zatrzymany wczoraj kilka regulatorów w Europie. & nbsp;

Afi powiedział, że decyzja została podjęta “w świetle lampy błyskowej коронавируса i jego konsekwencje dla gospodarki i rynków finansowych we Francji,” i “biorąc pod uwagę, że w tych nadzwyczajnych okoliczności stanowią poważne zagrożenie dla rynku zaufania”.

Francja, Włochy i wielka Brytania dokonały kroki, aby ograniczyć krótkiej sprzedaży do walki z rynku, z однодневными банами. Hiszpanii del Mercado de Valores postanowili zakazać krótkiej sprzedaży w języku hiszpańskim akcji na okres do jednego miesiąca od dnia wczorajszego. Zakaz może zostać przedłużony, jeśli jest to konieczne, ale również mogą być usunięte do jednego miesiąca okresu.

Europejska organizacja komisji papierów wartościowych i rynków (fontanna esma) oraz domagali się więcej informacji od funduszy hedgingowych stawek w odniesieniu do zapasów, poprzez zmniejszenie progu, przy którym inwestorzy muszą się tłumaczyć przed krajowymi regulatorami na krótkie pozycje na sprzedaż. Esma mówią, że ten krok został zrobiony pod “wyjątkowych okoliczności”, związanych z trwającej pandemii коронавируса.

na krótki sprzedawców wziąć udziały w długu i natychmiast je sprzedawać, robić zakłady cena będzie spadać do ich odkupić i oddać je wierzycielowi, zatykanie marży. W 2008 roku podczas światowego kryzysu finansowego, regulatory na całym świecie mają podobne kroki, aby uniemożliwić krótkiej sprzedaży akcji, w związku z obawami strategii handlowej pogorszyć gwałtowny spadek cen akcji.

w opublikowanym w środę, 18 marca 2020 11:05:01 +0000