Giełda kryptowalut Gemini rozszerza działalność na Wielką Brytanię dzięki zatwierdzeniu FCA

Główna » Rozporządzenie » Giełda kryptowalut Gemini rozszerza działalność na Wielką Brytanię dzięki zatwierdzeniu FCA
Wysłany przez:
forex-generator

Giełda kryptowalut Gemini rozszerza działalność na Wielką Brytanię dzięki zatwierdzeniu FCAUS giełda kryptowalut i powiernik otrzymał zgodę organów regulacyjnych na oferowanie swoich usług inwestorom instytucjonalnym w Wielkiej Brytanii.

Gemini potwierdziła, że uzyskała licencję “Electronic Money Institution” od brytyjskiego watchdog Financial Conduct Authority (FCA) i jest jedną z pierwszych firm, które FCA zatwierdziła w ramach piątej dyrektywy w sprawie prania pieniędzy procesu rejestracji aktywów.

inwestorzy instytucjonalni z siedzibą w Wielkiej Brytanii mogą teraz uzyskać dostęp do platformy Gemini w swojej walucie lokalnej, umożliwiając im dostęp do handlu kryptowalutami, danych rynkowych i usług powierniczych dla swoich klientów. Gemini świadczy również usługi dla inwestorów detalicznych.

“Transmisja na żywo z naszymi pełnymi usługami dostępnymi w GBP w Wielkiej Brytanii to kolejny ekscytujący krok naprzód w międzynarodowej ekspansji Gemini, rozwijając naszą misję wzmocnienia pozycji osób i organizacji na całym świecie poprzez krypto”, powiedział Tyler Winklevoss, dyrektor generalny Gemini.

“Wielka Brytania jest globalnym centrum innowacji finansowych z rygorystycznym i progresywnym systemem regulacyjnym. Jesteśmy dumni, że możemy pomóc zapoczątkować krypto rewolucję na tym historycznym rynku i stać się częścią jego bogatej tradycji. Z niecierpliwością czekamy na powitanie konsumentów i klientów instytucjonalnych na naszej platformie.”

W marcu Gemini wprowadziło funkcje dla klientów do handlu ze swoimi odpowiednikami za pośrednictwem sieci NYFIX firmy Itiviti. Itiviti dostarczył gemini z siecią NYFIX, która łączy systemy kupna, sprzedaży i systemów obrotu z sieciami wyznaczania tras.

Niedawno brytyjski operator cyfrowej giełdy aktywów Archax stał się pierwszym regulowanym przez FCA cyfrową giełdą papierów wartościowych po uzyskaniu zgody organów regulacyjnych. Zatwierdzenie oznaczało po raz pierwszy, emisji cyfrowych na całym świecie może handlować na rynku wtórnym zatwierdzonym przez FCA.

Post Crypto wymiany Gemini rozszerza się w Wielkiej Brytanii z zatwierdzeniem FCA pojawił się pierwszy na HANDLU.