Goldman, Nasdaq, BoA inwestują 14 milionów dolarów w amerykański system obrotu

forex-generator

Goldman, Nasdaq, BoA inwestują 14 milionów dolarów w amerykański system obrotuGoldman Sachs, Nasdaq Ventures i Band of America Merrill Lynch zainwestowały 14 milionów dolarów w amerykański alternatywny system handlu (ATS), PureStream Trading Technologies.

Główni uczestnicy zostali włączeni do rundy finansowania przez BMO Financial Group, AllianceBernstein i MaC Venture Capital.

Finansowanie będzie wspierać zbliżające się uruchomienie ATS w USA, który ma na celu ponowne inżynierów proces odkrywania cen i płynności dla inwestorów instytucjonalnych przy użyciu otwartych stawek transferu płynności, takich jak te znalezione w sieciach danych.

System obrotu ma zostać uruchomiony w drugim kwartale tego roku – z zastrzeżeniem zatwierdzeń regulacyjnych – i umożliwi inwestorom instytucjonalnym wykonywanie do 40 razy szybszych działań bez wpływu cen na ich wdrożenia portfela.

“Goldman Sachs jest zobowiązana do pomocy klientom w dostępie do płynności i ATS PureStream da inwestorom instytucjonalnym nowe i zróżnicowane doświadczenie realizacji”, powiedział John Cosenza, szef akcji Americas handlu elektronicznego, Goldman Sachs.

Użytkownicy ATS mogą odkryć ceny odwołujące się do raportów handlowych z rynku z skonsolidowanej taśmy, a nie wyłącznie z wyceny National Best Bid and Offer (NBBO). Używa również typy zamówień opartych na stopie procentowej do regulowaniu dopasowań otwartych.

“Bank of America jest podekscytowany, aby współpracować z PureStream na ten innowacyjny paradygmat dopasowania, zaprojektowany specjalnie z inwestorem instytucjonalnym na uwadze”, powiedział Pankil Patel, szef Americas handlu elektronicznego, Bank of America. “Nasza inwestycja podkreśla nasze nieustające skupienie się na dostarczaniu najnowocześniejszych rozwiązań w zakresie płynności i możliwości realizacji dla naszych klientów.”

Placówka testowa PureStream ATS jest otwarta dla brokerów-dealerów, aby rozpocząć proces integracji w ramach przygotowań do uruchomienia.

Jest to druga duża runda finansowania, która odbędzie się w tym miesiącu po tym, jak dostawca technologii blockchain Axoni zabezpieczył 31 milionów dolarów od nowych inwestorów Deutsche Bank, UBS i Intel Capital.

Post Goldman, Nasdaq, BoA inwestować 14 milionów dolarów w USA start-up instytucjonalnych systemu obrotu pojawił się pierwszy na HANDLU.