Handel blokowy w Europie nadal rośnie, ponieważ zmienność widzi, że zaangażowanie ryzyka wyłącza

Główna » Sprzedaj stronę » Handel blokowy w Europie nadal rośnie, ponieważ zmienność widzi, że zaangażowanie ryzyka wyłącza
Wysłany przez:
forex-generator

Pan-europejski wolumeny handlu blokami nadal rosły w pierwszej połowie tego roku z powodu ciągłej zmienności rynkowej.

Zmienność spowodowana przez konflikt ukraiński i pandemia wpłynęły na apetyt na ryzyko i na pokazanie równowagi, co spowodowało wzrost handlu blokami, ponieważ handlowcy chcą szybciej wyjść z pozycji poprzez bardziej natychmiastowe wykonanie.

Zgodnie z danymi pozyskiwanymi przez handel z Big XYT, handel blokami wzrósł z 10% rynku i średnio 10,5 miliarda dolarów w ciągu czwartego kwartału 2021 do 19,6% i 14,7 miliarda dolarów w pierwszym kwartale tego rok. To wciąż wzrasta, osiągając szczyt 25% rynku i około 17,8 miliarda dolarów średniego dziennego obrotu w drugim kwartale.

I odwrotnie, część rynku była handlowa na książce (71%) i poza książką (29%) pozostała dokładnie taka sama z Koniec ubiegłego roku do początku tego roku, kiedy lekceważenie treści bez recepty (OTC). W drugim kwartale podział zmienił się na 40% zniżki na książkę i 65% w książce.

“W czasach niskich woluminów kwota handlu książek na zamówieniu zmniejsza się, ponieważ jest mniej płynności, co prowadzi do wzrostu negocjowanego handlu książkami w blokach”, powiedział Richard Hills, szef zaangażowania klienta w Big XYT.

Gdy turbulencje trwa na rynkach przez cały ten rok, apetyt na ryzyko pozostawał niski, a zaostrzenie polityki pieniężnej i banków centralnych ciągnących swoje fundusze na całym świecie przyczyniły się do mniejszych płynnych rynków.

”. Zmienność 2020 r. I 2022 r. Jest przejściem od handlu ryzykiem na transakcje blokowe negocjowane przez agencję, co wskazuje, że apetyt na ryzyko jest ogólnie niższy ”, powiedział Hills.

“Zauważyliśmy również duży spadek między środkiem z ubiegłego roku i ten pierwszy kwartał zaangażowania kapitałowego na rynek, choć nie w elektronicznej przestrzeni SI. Ma to sens, ponieważ im wyższa zmienność, tym większe ryzyko dostawców kapitału; Wzrost VAR i limity ryzyka są nakładane przez firmę. Gdzie mogą udać się handlowcy? Jeśli nie chcą handlować na rynku, mogą spróbować znaleźć krzyż blokowy. ”

według jednego z bloków, który rozmawiał z handlem pod warunkiem anonimowości, niektórzy menedżerowie funduszu są bardziej niechętni do stosowania ryzyka z powodu zmian regulacyjnych w ramach MiFID II.

“Faceci o wysokiej częstotliwości utrudniają handel rynkami z tradycyjnego punktu widzenia”, powiedział. “Płynność, którą widzisz przy dotyku, znika dość szybko. W połączeniu z faktem, że niektóre banki wycofały się od cen ryzyka. Zmniejszyli ich VAR, albo wycięli apetyt, aby pokazać równowagę. Mifid oznaczał, że niektórzy menedżerowie funduszu są właściwie Unikając potencjalnego stosowania ryzyka, jeśli mogą uznać za naturalne. Zastosowanie bilansu od sprzedaży wpada do szarego obszaru z powodu MiFID. ”

Handel po blokach w Europie nadal wzrasta, ponieważ zmienność widzi, że zobowiązanie ryzyka pojawiło się pierwsze w handlu.

0 Comments

Add comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*