HKEX rozszerza ofertę pochodnymi indeksami MSCI

Główna » Systemy obrotu » HKEX rozszerza ofertę pochodnymi indeksami MSCI
Wysłany przez:
forex-generator

HKEX rozszerza ofertę pochodnymi indeksami MSCI Wymiany Hongkongu i Clearing (HKEX) potwierdziły plany rozszerzenia oferty wskaźnika MSCI z uruchomieniem pierwszych produktów pochodnych A-Share.

Operator wymiany stwierdził, że rozpocznie futures oparte na indeksie MSCI China 50 Connect, który śledzi wydajność 50 kluczowych akcji Shanghai i Shenzhen dostępnych za pośrednictwem akcji, 18 października.

HKEX zawarł nową umowę licencyjną z MSCI, aby uruchomić futures wskaźnikowi wskaźnikowi A-Share offshore, które zapewnią międzynarodowym inwestorom narzędziem, aby lepiej zarządzać ryzykiem w swoim akcji Connewtered A-Share Portfele.

Uruchomienie rozszerza istniejącej relacji między MSCI a HKEX po wprowadzeniu do głównej umowy licencyjnej i planowały dalsze rozszerzenie tego partnerstwa w maju, aby uruchomić Azji i pojawiających się kontraktów terminowych i opcji.

Wystąpił transakcję Jak potwierdził, że Singapur Exchange (SGX) zmniejszyłoby to umowę z licencją z MSCI z lutego 2021 r., Kiedy wygasła umowa. SGX dodał, że MSCI Singapore Futures pozostaną notowane na SGX, a obie instytucje planują zachować swoje partnerstwo na produktach indeksu MSCI Singapore.

“Ta ekscytująca wiadomość znacznie wzmacnia nasze długoterminowe partnerstwo z MSCI i odzwierciedla nasze zaangażowanie w rozwój Hongkongu jako Premier Premier pochodnych Azji, rozszerzając szerokość i głębię naszej oferty produktów w Hong Kongu,” powiedział Nicolas Aguzin, dyrektor generalny HKEX .

HKEX i MSCI Później uruchomili ośmiu kontraktów futures wskaźników MSCI, denominowany w dolarach amerykańskich i śledzić podstawowe akcje na rynkach w Azji, w tym Chiny kontynentalne, Indie, Malezji, Nowej Zelandii, Filipinach, Singapurze, Tajlandii i Wietnamie, w sierpniu.

“Przemysł inwestycyjny przechodzi znaczącą transformację i inwestycje Staje się coraz bardziej złożone i zróżnicowane, co prowadzi do wzrostu popytu na rozszerzone rozwiązania do zarządzania obrotem i ryzykiem “- dodał Henry Fernandez, przewodniczącego i dyrektor generalny w MSCI.

Post HKEX rozszerza ofertę instruktorami indeksu MSCI pojawiły się najpierw w handlu.

.